>>>Czytelnicy DZIENNIKA wspominają Jana Pawła II

Reklama

Koszulka, krótkie spodnie, wisiorek na szyi i bandanka. Tak wyglądał krakowski biskup Karol Wojtyła, zanim został głową Kościoła. Jan Paweł II siedzi na składanym krzesełku, w ręku trzyma książki. Niepublikowane dotąd zdjęcia pokazują zrelaksowanego przyszłego papieża na wakacjach wśród studentów.

>>>Godzina 21.37. Pamiętaliśmy o papieżu

Nieznane wcześniej fotografie polskiego papieża z okresu, kiedy był biskupem Krakowa, opublikował włoski dziennik "Il Giornale". Zdjęcia zostały zrobione w trakcie jednej z letnich wycieczek, na które Karol Wojtyła jeździł ze swoimi przyjaciółmi skupionymi w grupie studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, nazywanej nieformalnie "Środowiskiem". Przyszły papież wraz ze swoimi studentami pływał na kajakach i prowadził długie nocne rozmowy o miłości i odpowiedzialności.

>>>Kremówka z Wadowic podbije całą Polskę

Jak informuje watykanista Andrea Tornielli, do tej pory pieczołowicie przechowywane przez autorów fotografie zostaną wreszcie opublikowane w książce "Piękno i duchowość miłości małżeńskiej", która wkrótce ukaże się we Włoszech. Znajdzie się tam też odnaleziony niedawno tekst, będący zbiorem wskazówek i rad dla młodych par, który Wojtyła - jeszcze jako kardynał, napisał w 1968 roku.

>>>Beatyfikacja Jana Pawła II nie tak szybko?