Grozi nam powtórka z Czarnobyla? Eksperci odpowiadają

| Aktualizacja:

Dawka promieniowania, jaką dostali Japończycy mieszkający w pobliżu elektrowni atomowych Fukushima I i II nie będzie miała większych konsekwencji - uważa fizyk reaktorowy dr Stanisław Latek, rzecznik prasowy Państwowej Agencji Atomistyki. Zapewnia też, że nie ma zagrożenia dla Polski.

wróć do artykułu
  • ~kijar
    (2011-03-14 21:35)
    "Nie ma alternatywy dla energii jądrowej".Te słowa padły w dzisiejszych Wiadomościach,co prawda z ust redaktora,ale bardzo kategorycznie i arbitralnie. Myślę że najwyższy czas zacząć eksploatować największy reaktor termojądrowy jakim jest Ziemia!!! Po jaką chorobę stawiać naziemne kociołki atomowe by podgrzać trochę wody dla pary która poruszy generatory prądu, a przy niesprzyjających okolicznościach zaśmieci radioaktywnie kilka krajów i miliony ludzi potruje.Proszę sprawdzić, bo nie jest tajemnicą, jakie zasoby geotermalne są pod naszymi nogami,na głębokości kilku tysięcy metrów. Tak proszę państwa,to samo co,o zgrozo, wytrysnęło w Toruniu.Jest tylko jeden kłopot.Tego nie można zaakceptować bo to nie jest politpop(wg.prof.B.Wolniewicza), czyli nie pasuje do salonowych wizji.Koszty budowy EJ przeznaczone na dopracowanie technologii geotermalnej uczynią ją naszą specjalnością, a energia cieplna będzie w wystarczającej ilości i na zawsze.Czy tak trudno zebrać zespól ekspertów, profesorów,inżynierów i podjąć wyzwanie pt."Polska Geotermalnym Uzdrowiskiem,Samowystarczalna Energetycznie".Ktoś powie że nie mamy pieniędzy,za to mamy przebogate różnorodne złoża, które wygenerują potrzebne środki.Uczyńmy z tej umęczonej Polski przyjazny kraj,przynajmniej dla jej mieszkańców.
  • ~Konrad Wallenrod
    (2011-03-13 08:52)
    Widzialem wypowiedzi w TV w Australii i Japoni ekspertow w kazdej chwili jest niebezpieczenstwo wybuchu reaktora,rdzen sie przegrzewa dalej.Eksperci zaczynaja klamac my juz tu to widzimy,tylko cud moze uratowac tych ludzi od kataklizmu a ziemie sie kolysze dalej .Japonczycy obawiaja sie nastepnego silnego wstrzasu.Konrad kiedy mowiono o smiesznch lczbach ofiar tzesienia ziemii w Japoni,powiedzial ze beda to tysiace juz teraz wiedza ze jest ponad 10 tysiecy ale te liczby nie sa kompletne.Dlaczego Rosja nie buduje u siebie elektrowni jadrowych tak samo USA.Francja ,Niemcy i W.Brytania maja u siebie bomby zegarowe wystarczy tylko walnac pociskami rakietowymi w te miejsca i zaglada,tego tez obawia sie Izrael,wystarczy tylko jeden ciezki pocisk Katiuszy z mala bomka atomowa w reaktor i koniec.
  • ~janka
    (2011-03-13 07:51)
    Przecież elektrownia atomowa nie jest atomowa ,reaktor służy jedynie do podgrzania wody zamiast węgla i to ma być nowoczesność, ludzie to tak jak dać zapałki maluchowi
  • ~ja
    (2011-03-12 21:58)
    Do 'uważny'
    Czarnobyl wystarczająco dodał nam zdrowia i wystarczy! Popatrz sobie panie 'uważny' na kliniki, gdzie usiłują leczyć nowotwory, ILU tam jest pacjentów i jakie terminy! Ta epidemia jest BEZPOŚREDNIM skutkiem Czarnobyla i NIKT NORMALNY temu nie zaprzeczy! Z FAKTAMI się nie polemizuje. Jeśli kilku podpaleńców zwietrzyło możliwość zrobienia kariery, to niech to robią na swój koszt a nie NASZYM KOSZTEM i niech nie powodują następnego zagrożenia!
  • ~...
    (2011-03-12 21:48)
    Mozna powiedziec, ze jest to oczywista oczywistoscia, ze to wrecz porazajaco nieudolne rzady Donalda Tuska doprowadzily do tego trzesienia ziemi w Japonii, na widok ktorego czuje przerazliwy absmak...

    - Jaroslaw Krotki
  • ~jarosław
    (2011-03-12 21:34)
    to napewno wina PO ten wybuch
  • ~Kononowitz
    (2011-03-12 20:57)
    A co sądzi o tym naczelny ekspert VI RP Pan Adrian Furgalski?
  • ~spoko
    (2011-03-12 20:44)
    raczej chyba prawdopodobnie nie powinno jak sądze ewentualnie częściowo w niewielkim stopniu zabić
  • ~Tepiciel ciemnoty
    (2011-03-12 20:42)
    a wsiuny pisowskie boja sie energii atomowej!

    buehehehe!!!
  • ~base
    (2011-03-12 20:24)
    dla przypomnienia awaria w czrnobrylu można porównać do średniej wielkości wojny nuklearnej a polska miał dużo szczęścia gdyż chmura radioaktywna ominęła ten kraj ktoś kto jest z energią atomową ma nierówno pod sufitem
  • ~bh
    (2011-03-12 19:07)
    człowiek i elektrownia atomowa to musi doprowadzić do zagłady
  • ~katastrofa
    (2011-03-12 18:57)
    Dlaczego ekspert Hypki nie wypowiada się w sprawie tej katastrofy?
  • ~krzysztof
    (2011-03-12 18:42)
    Pytanie powinno byc: Czy grozi nam drugie
    Three Miles Island, USA. Wypadek z 1979 roku w Pensylwani.
    Chernobyl byl w Europie. Japonia i USA sa daleko, zupelnie co innego.
  • ~@uwazny
    (2011-03-12 18:17)
    Ciebie niedorobiony CHAMIE z pelo juz dawno POznalismy!

    Nic procz SMRODU na forum NIE WNOSISZ! POziom DENNY!
  • ~Trexus
    (2011-03-12 18:14)
    Ludziska znowu wciskają nam kit jak podczas wybuchu w Czarnobylu .. Obserwujcie sytuacje i nie dajcie się oszukać .. Zagrożenie jest bardzo duże .. Średni czas przemieszczania się radioaktywnej chmury to 48 h..
  • ~atom
    (2011-03-12 17:48)
    ale ludziom atomiści POciskają kit
  • ~rp
    (2011-03-12 17:03)
    Za PRL 300 RAZY? CZERWONA SWOŁACZ TO UKRYŁA PRZED POLAKAMI
  • ~ola
    (2011-03-12 16:59)
    myśle że jak zwykle za duzo nie mówią by nie siac paniki...ale my jednak powinniśmy sie przygotować i brać jod...
  • ~Józio z Gombrowicz
    (2011-03-12 16:48)
    Panie i Panowie - świat bez ENERGII JĄDROWEJ byłby do dOOOpy - WIWAT ENERGIA JADROWA - a kto myśli inaczej ten WIELKI IDIOTA JEST ! większy od PRONCIA DONCIA !!
  • ~optymista
    (2011-03-12 16:47)
    ruscy zrobią sztuczną mgłę i do nas nie dojdzie

Może zainteresować Cię też: