Agenci kreują opinie w sieci. Rosjanie mają plan...

| Aktualizacja:

Rosyjski wywiad (SWR) przeznaczy 30 mln rubli (ok. 1 mln dol.) na programy do sterowania opinią internautów w krajach byłego ZSRR. Na początku roku odbyły się trzy przetargi na opracowanie systemów wspomagających zarządzanie obrotem informacji w sieci m.in. za pomocą opłacanych komentatorów.

wróć do artykułu
  • ~gotowy
    (2012-08-28 11:10)
    Napiszcie tylko, co mam robić i za ile?
  • ~jack
    (2012-08-28 09:00)
    U nas w Tuskolandii taki system działa już od lat
  • ~bob...olin
    (2012-08-29 19:49)
    Rosja i tak sie rozleci ...zostanie tylko część europejska..
  • ~bob..olin
    (2012-08-29 19:47)
    Rosja i tak sie rozleci... zostanie tylko część europejska..
  • ~voiceinthedesert
    (2012-08-29 16:03)
    To wciąż ustnieje odkąd internet powstał. Ja jestem "zwalczany" przez półgłówków podających się za "mędrców" tak w Polsce jak w Ameryce i gdzie indziej. Jednak prospect ingerencji w sprawy indywidualnych nacji jest alarmujący. Trzeba temu zapobiegać wszelkimi sposobami. Ja piszę tylko to, co w sercu przekonany jestem, że dyktuje mi Duch Boży. Oczywiście czasem się mylę ... i czasem, żeby się nie pomylićczy nie zdenerwować, wcale nie piszę. To jest specjalnie prawdą, gdy piszę o Kościele. Jest to przykre, bo prawda jest potrzebna też Kościołowi, ale jest to też poddanie Duchowi, który odwodzi mnie od pisania, które mogłoby zaszkodzić Bożemu królestwu, które nie dotyczy tylko tego świata. Jednak o rzeczach światowych piszę wszystko! Dlatego jestem wciąż pod podejrzanym cyberatakiem ze strony "płatnych mędrców".
  • ~europejczyk
    (2012-08-28 12:05)
    W Polsce jest to od lat ośmieszyć oponenta a potem zdziwko że jest śmiesznie i straszno .Takie wsparcie jest potrzebne po to by mieć pokrycie w sondażach .By ludzie uwierzyli że jeśli sondaż daje partii 30 % poparcia to minimalne poparcie na forach musi być większe i ktokolwiek nie podważał ustawianych sondaży .Na naszym podwórku dobitnie to widać gdzie ludziom żyje się coraz gorzej a partia cudów utrzymuje się na fali ale nikt na ulicę nie wychodzi bo przecież każdy wieży w sondaże i jako mniejszość nie reaguje .Jesteśmy po prostu kantowani jawnie
  • ~internauta
    (2012-09-04 00:51)
    My to znamy już od ponad 20 lat!
  • ~sep
    (2012-08-28 10:28)
    O tym u nas mówił już kiedyś Schetyna. O opłacanych ludziach, którzy piszą na forach internetowych .
  • ~urrraaa!
    (2012-08-28 13:43)
    No to się zacznie: Wiesio1, Wiesio2, Wiesio3, Wiesio4, ... Wiesio13, Weisio14, ... Wiesio232145, Wiesio232146, itd.
  • ~beret
    (2012-08-28 11:59)
    Tusk podpowiedział przyjacielowi Putinowi co i jak...
  • ~MM
    (2012-08-28 08:54)
    Przeciez sekta PiS tez oplaca kretynow ktorzy wypisuja tu swoje wypociny, na jednego przypada 5 tozsamosci i mecza nas Smolenskiem, Krzyzami, torunskim Belzebubem, chca powrotu do wladzy Swiroslawa-Kartofla, scigania Teletubisiow i pomnikow Zimnego Lecha w kazdym miescie. Za kazdego posta dostaja 2 PLN co jest nawet swietnym zastrzykiem do pobieranego zasilku.
  • ~jazu
    (2012-08-28 07:48)
    słusznom liniem ma nasza partja...niech nas jednoczy wspólna myśl i idee lenina zawsze wiecznie żywe...
  • ~Przecież już mamy takich agentów...
    (2012-08-28 09:39)
    np. Wiesio13 i jego ekipa nawalająca statystycznie i codziennie po 20 godzin w klawiaturę.
  • ~Karol
    (2012-08-28 08:44)
    Tu PO matołów i palikociarni duzo!!

    Stefan jest głównym szkolącym te internetowe hordy sekty PO_!
  • ~Krasi
    (2012-08-28 08:29)
    Rosjanie prochu nie odkryli .. w Polsce partie polityczne już mają ludzi "oddelegowanych" do tej roboty w sieci. Zazwyczaj są to ludzie z młodzieżówek partyjnych.
  • ~rozbawiony
    (2012-08-28 08:13)
    A czy rosjanie uczą się już chinskiego, przecież już niedługo będzie to ich język urzędowy.
  • ~stefan
    (2012-08-28 07:55)
    Rosjanie opracowali nową wersję broni masowego rażenia "Zombi".
  • ~Tefałen zabija mózg
    (2012-08-28 07:55)
    A u was na forum w Dzeinniku to kto się udziela???
    Kanalie z SB.
    Kim jest taki Wiesio 13 czy Oko Jara czy inny śmieć bluzgajacay na PiS?

    To stare ubeckie mordy .

    A kto wypełnia komentarze na Onecie??? Przecież tam jest wysyp ubolstwa jak na żadnym innym forum!

    Tak wiec to nie Rosjanie wymyślili kreowanie opinii w necie .

    Nasie SBecy czynią to juz od dawna.
  • ~afrikanner
    (2012-08-28 12:30)
    hello Wiesio, jak tam twoi mocodawcy zza Buga?
  • ~jozefbak2
    (2012-08-28 07:48)