Zamachowiec z Bostonu został wreszcie pochowany. Policja nie ujawnia jednak miejsca pochówku 26-letniego Tamerlana Carnajewa. Mieszkańcy stanu Massachusetts sprzeciwiali się temu, by domniemanego sprawcę ataków bombowych pochowano w Bostonie lub na jego przedmieściach. Chcieli, by ciało Tamerlana Carnajewa - podobnie jak ciało Osamy Bin Ladena - zostało wrzucone do morza.

Reklama

W związku z naszym publicznym apelem o pomoc, zgłosiła się do nas pewna odważna i pełna współczucia osoba, która pomogła w pochowaniu zmarłego - oświadczyła policja. Ciało Carnajewa od wielu dni było przechowywane w zakładzie pogrzebowym w mieście Worcester w Massachusetts.

Tamerlan Carnajew zginął podczas strzelaniny z policją podczas obławy na sprawców bostońskich zamachów z 15 kwietnia. Jego młodszy brat Dżochar został aresztowany i oskarżony o przygotowanie ataków. W rezultacie wybuchu dwóch bomb domowej roboty zginęły trzy osoby, a ponad 260 zostało rannych. Proces Dżochara Carnejewa ma się zacząć w końcu maja. W przypadku udowodnienia winy, grozi mu kara śmierci.