Otrzymanie przez Ukrainę kredytu od Ros, będzie zależeć od tego, na jakie ustępstwa pójdzie Wiktor Janukowycz. Tak twierdzi rosyjska gazeta "Wiedomosti".
Pragnący zachować anonimowość urzędnik, związany z administracją prezydenta Rosji, powiedział gazecie, że jeśli ryzyko polityczne na Ukrainie będzie narastać, to Moskwa na nowo przeanalizuje realizację grudniowych porozumień.

Reklama

Umowy, zawarte przez Władimira Putina i Wiktora Janukowycza, przewidują między innymi przyznanie przez Rosję kredytu. Urzędnik powiedział, że stanowisko Moskwy wynika ze sformułowań projektowanego porozumienia Ukrainy z Unią Europejską.

>>>Relacja LIVE z Ukrainy

Jeśli się nie zmienią, to i stanowisko Rosji pozostanie bez zmian, jeśli pojawią się nowe, to i Rosja zajmie inne stanowisko - powiedział rozmówca "Wiedomosti".

Dyrektor prokremlowskiego Centrum Koniunktury Politycznej Aleksiej Czesnakow powiedział z kolei gazecie, że Rosja nie jest organizacją charytatywną. Zrozumiałe, że będziemy wspierać gospodarczo tę władzę, która będzie się dobrze odnosić do Rosji - dodał Czesnakow.

Reklama