Wczoraj, uzbrojeni separatyści przejęli miejscowy port lotniczy. Ukraińskie wojsko wobec terrorystów użyło myśliwców i helikopterów.

Reklama

Ukraińskie wojsko twierdzi, że port lotniczy został uwolniony od bojówek separatystów. Strat po stronie żołnierzy według oficjalnych komunikatów nie zanotowano. Według sił ukraińskich, duża część bojówek separatystów to obywatele innych państw. Wczoraj w rejonie lotniska widziano pojazdy z czeczeńskimi najemnikami, którzy atakowali ukraińską armię.

PAP/EPA / PHOTOMIG

Według danych władz miasta zginęło wczoraj 40 osób, z czego 2 to cywile. Są to ofiary ataków na znajdujący się w mieście dworzec kolejowy. Najpierw ktoś ostrzelał okolice dworca z broni automatycznej, kilka godzin później zdetonowano tam ładunek wybuchowy. Władze oskarżają separatystów o ten akt terroru.

Separatyści ponadto podpalili i ograbili miejscową halę sportową - siedzibę klubu hokejowego. Porwali też dwóch przedstawicieli miejscowej prokuratury. W mieście nie pracuje część szkół, zamkniętych jest wiele sklepów i banków.

Reklama

CZYTAJ TAKŻE: Walki w Doniecku. Komandosi kontra najemnicy z Kaukazu>>>