Między innymi o "Czarnym wtorku Sikorskiego" napisała "Rossijskaja Gazieta". Rządowy dziennik przypomniał najważniejsze wypowiedzi byłego szefa polskiej dyplomacji dla portalu "Politico" i późniejsze przeprosiny za "zawodną pamięć".

Reklama

Gazeta krótko odniosła się do komentarza Kremla w tej sprawie, podkreślając że rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow, niezbyt poważnie potraktował sam wywiad, jak i amerykański portal.

Radosława Sikorskiego dziennik określił mianem dyplomatycznej gwiazdy, której wadą jest zbytnia emocjonalność wypowiedzi. Na koniec dał do zrozumienia, że premier Ewa Kopacz przeprowadziła rozmowę dyscyplinującą z marszałkiem sejmu Radosławem Sikorskim.

Sejm zdecyduje o zaufaniu do marszałka- pod takim tytułem "Kommiersant" w wielkim skrócie odnosi się do "afery Sikorskiego". Gazeta informuje, że największa partia opozycyjna Prawo i Sprawiedliwość złożyła wniosek o przegłosowanie wotum zaufania dla szefa izby.

Dziennik podkreśla, że kontrowersyjny wywiad byłego ministra spraw zagranicznych zbiegł się z "aferą szpiegowską". "Kommiersant" informuje, że po złapaniu rosyjskich agentów, polskie służby domagają się wydalenia kilku rosyjskich dyplomatów.