Reklama

Nie mówimy, że każdy imigrant jest terrorystą, ale nikt nie może powiedzieć, ilu ich już w ten sposób przybyło w ostatnich miesiącach i ilu ich przybywa każdego dnia - ocenił. Viktor Orban, znany zwolennik twardych działań w zakresie polityki imigracyjnej, jest krytykowany przez europejskich partnerów za zamknięcie przez Węgry granic z Serbią i Chorwacją i postawienie na nich ogrodzenia z drutu kolczastego.

Mówią nam, że jest to nieludzkie, a ja pytam, co jest ludzkie? Zamknięcie granic przed tymi, którzy przekraczają je nielegalnie i chcą zagrozić życiu Europejczyków? Prawo do samoobrony jest silniejsze i ważniejsze od wszystkich innych. Silniejsze od jakiejkolwiek ideologii i argumentów gospodarczych - podkreślił Orban, oceniając sytuację po atakach terrorystycznych w Paryżu.

Reklama

Premier Węgier powiedział też, że plan Unii Europejskiej zakładający rozmieszczenie uchodźców w krajach członkowskich tylko rozszerzy terroryzm w całej Europie.

Unia Europejska musi zapomnieć o politycznej poprawności i wrócić do zdrowego rozsądku, wprowadzając środki, które będą chronić zewnętrzne granice, kulturę oraz interesy ekonomiczne i które zapewnią, że ludzie będą mieli wpływ na ważne decyzje - mówił Orban w węgierskim parlamencie.

Reklama

Budapeszt jest przeciwny przymusowym kwotom imigrantów, którzy mają trafić do krajów UE.