Porozumienie Unii z Turcją. Tusk ogłasza: Dni nielegalnej imigracji do Europy dobiegły końca

| Aktualizacja:

UE i Turcja uzgodniły w Brukseli, że będą pracować nad nowym planem, aby zahamować falę migracji. Zdaniem szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska plany te mogą przynieść przełom w walce z kryzysem migracyjnym. Zadowolona jest także polska premier Beata Szydło.

wróć do artykułu
  • ~veto
    (2016-03-12 18:08)
    Polske sprzedal Niemca teraz Unie Turkom. Wybitny polityk z ogonem w dupie
  • ~VS
    (2016-03-08 18:01)
    Turcja dostanie wizy i wtedy się rozpocznie imigracja bo "uchodźcy" przyjadą na legalu z tureckim obywatelstwem...
  • ~olo
    (2016-03-08 11:11)
    problem wcale nie jest rozwiazany, to oszustwo, uciekinierzy dostana w Turcji prawo pobytu, moze paszporty, a Turcy w zamian bezwizowy wjazd do EU i w ten sposob uciekinierzy wjada do EU bez wiz, legalnie i Turcy tez, i tak sie koncza zabawy z Turkami i mamienie ich potem,potem, rozwazamy akcesje,he,he, drodzy Niemcy, to wasza polityka byla
  • ~Europejczyk
    (2016-03-08 10:55)
    To porozumienie oznacza , ze liczba uchodzcow w Europie sie nie zmniejszy, bo za jednego odeslanego Araba Europa dostanie z Turcji nowego uchodzce z Syrii. Ten wadliwy plan moze byc jednak poprawiony, bo Europa moze nie brac Arabow, tylko Kurdow i Asyryjczykow, a Turcja wcale nie musi trzymac Arabow u siebie, bo przeciez w Syrii maja powstac bezpieczne strefy dla uchodzcow. W ten sposob i Europa i Turcja pozbeda sie arabskich pseudouchodzcow, ktorzy napastuja kobiety, rabuja i kradna. Ulepszenie obecnego planu i jego wprowadzenie w zycie jest ogromnym polem do popisu dla Donalda Tuska, ktory wreszcie moze zrobic cos pozytywnego dla calej Europy.
  • ~polka
    (2016-03-08 10:43)
    gra tuska ---jak bedzie dalej to zalezy czy mekel bedzie dalej kanclerzem czas sie jej konczy powoli i tuska tez ---my polacy do przyjmiemy go ---polskosc to nienormalnosc czas sie wyczyscic roznych pseopolakow zasprzedancow -----
  • ~Gruby
    (2016-03-08 09:51)
    Co za Kit . makrela zgarnela miliardy Euro , teraz mysli o nastepnym przekrecie . Dziwi mnie ze panstwa unijne , latwo ustepujo niemcom . Zlapac niemcow za ryj , DAC im szklankie wody na dzien , i basta . Byl Kohl , i robil z europo co chcialby . Wszyscy mu ustepowali i klaskali , Jest teraz enerduwa i jej Terz klaskajo . Co sie dzieje ?
  • ~Nyrek
    (2016-03-08 09:48)
    Kiedyś ten gamoń ogłaszał, że Polska jest zieloną wyspą....
  • ~wyborca
    (2016-03-08 09:47)
    czy Szydlo sprzedala Polske ? tak, zostalismy sprzedani, musimy przyjac kontygent ok10 000 uciekinierow z prawem do sciagiecia rodzin, a wiec faktycznie bedzie to i 150 000. Klamka zapadla, gdy media zachodnie pisza o vecie Orbana, nic nie slycac o vecie Szydlo. Nastepna zdrada wyszechradu ? czy Szydlo sprzedala nas uchodzcowm, za utrzymanie swoich rzadow i przychylna postawe Brukseli w sprawie TK ? Czy zalamanie obietnic wyborczych w sprawie uchodzcow bedzie najwiekszym matactwem dazacym do zniszczenia kultury katolickiej w naszym kraju ? Szydlo , Waszczykwoski co podpisaliscie ?
  • ~Jola
    (2016-03-08 09:46)
    sukces, od czerwca milinony Turków i imigrantów z lewymi Tureckimi paszportami juz nie pontonami ale legalnnie, samolotami najada Europe. Unia odesle 1,5 mln. nielegalnych imigrantów do Turcji, żeby sobie załatwili paszporty i wjadą z powrotem. turacja pozbedzie się całego tałatajstwa a unia jeszcze jej za to zapłaci dodatkowe 3 mld. Takie warunki mógł wynegocjować geniusz Tusk
  • ~MIS
    (2016-03-08 09:28)
    DLACZEGO NIE PROWADZILI RZOMOW Z ARABIA SAUDYJSKA, QATAREM, CZY EMIRATAMI?
  • ~SN
    (2016-03-08 09:20)
    Na pewno nie jestem fanem Erdogana, ale nie sposób nie dostrzec, że umie rozmawiać z Makrelą i jej pomagierami. W zeszłym roku po prostu kazał Junckerowi się zamknąć. A jeśli ta durna enerdówka sądzi, że te milardy euro zapłaci na św. Nigdy, to bardzo się myli. A o wecie Orbana ani słoweczka, jak już zauważył jeden z przedmówców. Kogo chcecie oszukać, żałosne goebbelsiątka?
  • ~Nick
    (2016-03-08 09:09)
    To byla jakac nielegalna imigracja? Nie klam znowu Tusku, bo to byli przeciez wojenni uciekinierzy. Jakze by to moglo byc mozliwe zeby Europe zalala fala ponad miliona nielegalnych imigrantow. Spytaj twojej przyjaciolki Makreli, ona ci udzieli poprawnej odpowiedzi :-)
  • ~nibydlaczego
    (2016-03-08 09:05)
    to porozumienie to jakaś katastrofa, z powodu nieodpowiedzialnej polityki Merkel Unia ma słabiutką pozycję przetargową, a Turcja ugrywa to co, chce, a efekty islamizacji Europy będą przerażające
  • ~ABC
    (2016-03-08 08:43)
    Zamiast 1 miliona nielegalnych imigrantów będziemy mieć 10 milionów legalnych imigrantów na tureckich paszportach plus dodatkowo 1 milion Syryjczyków z obozów w Turcji. I zapłacimy za to 6 mld EURO. Ale sukces, jak w Monachium w 1938 r.
  • ~nul
    (2016-03-08 08:15)
    Jedyny komentarz to śmiech z rozpaczy. Przywódcy UE pokpili się tym szczytem. Totalna głupota i kompromitacja, nie ma innego określenia. Damy Turcji 6 mld a w zamian przyjmiemy tyle samo imigrantów bo za jednego odesłanego oni nam jednego przyślą niby uchodźce, hahaha. Parodia nie poliyka. I Szydło jest współwinna bo się na to zgodziła. Powinna być zdeydowanie przciwko jak każdy przywódca z UE. Nie wiem co napsać. Tu po prostu nie ma logicznegow yjaśnienia dlaczego UE godzi się płacić 6 mld i przyjac tyle samo imigrantów tyle, że zamiast z np Iraku to z Syrii. dla Europy to są tacy sami muzułmanie chcący zniszczyc naszą kulturę. I jeszcze jedno Trcja w UE? Zniesienie wiz? Ludzie co wy robicie? To jest 80 mln muzułmanów!!! Masakra jakaś. Turcja nie może być w UE to zacofany, muzułmański kraj. Nie mogą mieć wiz. ten szczyt to gwóźdź dla Europy i PiS sie do tego przyczynił bo nie zrobił nic przeciwko.
  • ~Grzechu_comeback
    (2016-03-08 08:10)
    JEŻELI TUSK coś ogłosił, to znaczy że musi być INACZEJ!
  • ~Archer
    (2016-03-08 08:01)
    Swietnie. A co teraz zrobimy z tmi, co juz przyjechali/przszli/przyplyneli? Kiedy rusza pierwsze pociagi (z zaplombowanymi wagonami) z Francji i Niemiec w kierunku Syrii i Iraku?
  • ~Archer
    (2016-03-08 07:57)
    "Tusk odpowiedział na te uwagi Davutoglu, że poszanowanie wolności prasy w Turcji jest i będzie oceniane w procesie akcesji tego kraju do UE." Taaaaaaaaaaaaaaaak? To moze zawolaja tureckiego premiera na dywan do Brukseli albo wysla in Komisje Wenecka?
  • ~tylko sprawy Europy.!
    (2016-03-08 07:41)
    Moje pytanie ?....po co wam to wszystko było,?...po co ten cały cyrk z imigrantami,? KE jest najsłabszym ogniwem w UE.
  • ~kar
    (2016-03-08 07:37)
    imigracja dobiegła końca ? "unijni przywódcy zgodzili się pracować nad wysuniętymi propozycjami" I tyle w temacie. Pracują już rok i będą pracować następny, a później opracują następny, bo sytuacja się zmieni i Turcja poprosi o kolejne 3 miliardy

Może zainteresować Cię też: