Merkel: 250 tys. euro za uchodźcę to nie kara, ale forma lojalności

| Aktualizacja:

Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała w czwartek w Rzymie, że propozycja Komisji Europejskiej, by kraje, które nie chcą przyjąć uchodźców, płaciły po 250 tysięcy euro za każdego z nich, to nie kara, ale forma "lojalności".

wróć do artykułu
  • ~Polacy - czas na wyjście z Unii
    (2016-05-05 16:59)
    ona tego nie rozumie, że jeżeli EU między sobą będzie karać (naprowadzać formą lojalności) kraje członkowskie Unii, to to jest zaproszenie dla wszystkich, bez wyjątku, z całego świata. Gratuluję Niemcom przywódcy.
  • ~Polak_potrafi
    (2016-05-05 17:00)
    Zastanawiam się czy nie podać się w PL za uchodźcę (w nowym dowodzie i tak nie ma miejsca zameldowania) - niech mnie wydalą i dadzą na drogę tę karę 250 tys. euro. Za tę sumę urządzę się spoko za granicą albo pojadę na długą wycieczkę dookoła świata, a potem - jak sprawa przycichnie - wrócę do ojczyzny.
  • ~kontestator
    (2016-05-05 17:01)
    Niech Makrelą zajmie się szybko jakiś psychiatra. Ten cały syf z imigrantami, to jej dzieło. Tylko w chorej głowie mogły się narodzić takie pomysły.
  • ~gaga
    (2016-05-05 17:01)
    Merkel ma cos z glowa to tak jak staruchy jeszcze rzadza niech Merkel zaplaci za kazdego uchodzca
  • ~adam
    (2016-05-05 17:02)
    Al Capone też zbierał takie dowody lojalności
  • ~x
    (2016-05-05 17:09)
    To ja już wolę Rosję.
  • ~veto
    (2016-05-05 17:11)
    Wole kolchoz slowianski od muzulmanskiego z ktorym nie mam nic wspolnego.
  • ~Don
    (2016-05-05 17:11)
    To jakaś pomyłka w tekście. Ona chyba chce DAWAĆ te pieniądze na utrzymanie uchodźcy. To by było jakoś zrozumiałe.
  • ~Autor
    (2016-05-05 17:13)
    Taki program lojalnościowy, tylko zamiast punktów zbiera się uchodźców, a pozniej wymienia na nagrody: 1 uchodzca to 250.000 euro. Niemcy zebrali już 1,5 mln uchodźców, to ile musimy im zapłacić....
  • ~Fruzia
    (2016-05-05 17:16)
    W rozumieniu polactwa wspólnota to prawo do otrzymywania dotacji unijnych...nic nie robić, nie mieć żadnych obowiązków, decydować, wymądrzać się i brać kasę...
  • ~der
    (2016-05-05 17:28)
    Amerykanie mają na carycę Merkel papiery...
  • ~Lenax
    (2016-05-05 17:31)
    Angela sama zapraszała wszystkich uchodzców do Niemiec, wbrew prawu unijnemu! Teraz ugina się pod ich ciężarem i próbuje zrzucić ciężar na sąsiadów. W interesie UE jest jak najszybsze doprowadzenie do zakończenia walk w krajach ogarniętych pożogą wojenną i repatriacja uchodzców. Wiadomo, że większość nie będzie chciała wracać, więc powinni być pozbawieni mieszkania socjalnego i zapomogi a sami przeniesieni do obozu pod namioty, pózniej deportowani
  • ~tt
    (2016-05-05 17:33)
    Albo ona kopnięta albo tylko udaje wartiatke. W chorej głowie chore pomysły. Czy w Niemczech brak specjalistów od chorób psychycznych ?. Może Pinokio jej coś pomoże, w Platformie jest taki nazywa sie Klich. Może by Schetyna go tam wysłał a siebie za nim.
  • ~Kazio (nie tak bardzo ) Naiwny
    (2016-05-05 17:37)
    Pani Markel: Jak świat swiatem, nikt nie słyszał, żeby lojalność wymuszać od kogoś siłą. Dlatego pozwoli Pani, że Polska nie okaże lojalności IVtej Rzeszy, aka Unii Europejskiej, i nie zapłaci ani grosza za niewpuszczenie uchodźców.
  • ~nibydlaczego
    (2016-05-05 17:39)
    to wręcz niewiarygodne o czym ona gada!
  • ~UE
    (2016-05-05 17:47)
    Taka to polska solidarnosc. A z drugiej strony sami ze soba sie nie umiecie dogadac to juz lepiej kare finansowa zaplacic. Przeciez minister finansow powiedzial dzisiaj ze stan gospodarki jest dobry wiec kasa jest.
  • ~slazak
    (2016-05-05 17:54)
    tak jest, czas na wyjscie z unji. gdyz katolickiego narodowego socjalizmu europa nie potzrzebuje.
  • ~Gosc
    (2016-05-05 18:03)
    Ty głupia babo że tak tak powiem,gdzie była twoja lojalność jak im otworzyłas bramy do swojego " rajchu". Bujaj się teraz sama ,bo żadne normalne Państwo nie będzie stosować się do twoich dyktator i twoich glabow w UE. Z UE zrobili dno,kolchoz i dyktaturę.
  • ~JJ
    (2016-05-05 18:04)
    Kto zapraszał, ten płaci!!!!!!!!!!!!!!
  • ~Predator
    (2016-05-05 18:07)
    Anielciu, ty nam nie fikaj, bo w przeciwnym wypadku zaprosimy do Ciebie 5 mln Ukraińców i wszystkich Czeczenów.