Merkel: Państwa narodowe powinny być gotowe do oddania suwerenności

| Aktualizacja:

"Państwa narodowe powinny być obecnie gotowe do oddania suwerenności" - zaapelowała kanclerz Niemiec Angela Merkel w niedawnej debacie w Berlinie. Zastrzegła jednak, że powinno to się odbyć w sposób uporządkowany i z niezbywalną rolą krajowych parlamentów.

wróć do artykułu
  • ~nigdy
    (2018-11-29 19:18)
    gdybym byla mloda nie zdecydowalabym sie na rodzenie dzieci bo na nich czeka czarna przyszlosc i zaglada zobaczuycie za 20 lat !! to koniec swiata ...lepiej uczyc sie juz arabskiego jezyka i budowac ziemianki to bedzie najtansze meiszkanie..Europy juz nie ma bogaci korupci rzadza i niszcza obywateli bedzie niewolnictwo i nedza.Sami zyja w bogactwie podnosza sobie pensje jak politycy w uni a obywatele charuja za grosze i czyscza im kible,buduja piekne domy i sie ponizaja za marne oplaty .skandal .bogaci rzadza i niszcza ludzi.jak w uni bogacze. .
  • ~no pzowij
    (2018-11-28 15:45)
    dla mnie DLA MNIE szectery stasińskie blumsteiny moarle pedoile i ss mani
  • ~TeX
    (2018-11-26 15:24)
    Tusk się cieszy i zaciera ręce.
  • ~tina
    (2018-11-25 21:28)
    stara,glupia makrela,won z nia.
  • ~maura30
    (2018-11-25 19:41)
    a komu niby mamy oddać swoją suaerenność? niemcom?, przecież to oni faktycznie rządzą unią! co nie udało się poprzez rozbiory i wojny , to teraz próbują szantażem! naprawdę myślą że wszyscy polacy to sprzedawczyki?
  • ~kazik
    (2018-11-25 13:13)
    UE- trzeba wyjść jak najszybciej z tego niemieckiego chytrego planu najazdu Europy
  • ~Sebastian
    (2018-11-24 14:53)
    Albo Polska jest suwerennym członkiem UE albo z niej wychodzimy. Kolonią niemiecko - francuską Polska nie będzie.
  • ~jak nie jak tak
    (2018-11-24 14:46)
    i dla tego angole wycofuja sie z tego euro-burdelu bo chca byc wolnym Panstwem!!!!
  • ~cyklista unionista
    (2018-11-24 11:53)
    Unię należy zreformować i to jak najszybciej.
  • ~Rusofob
    (2018-11-24 11:41)
    Aha. Zaraz !
  • ~ edek
    (2018-11-24 10:44)
    tylko polexit i precz z taka unia to polityczna tyrania gorsza niz CCCP
  • ~Ana/DE
    (2018-11-24 10:07)
    Angela,juz masz "kalifat " u siebie,czyli NIemiec juz nie ma i to za twoja sprawa.Więc nie próbuj np.z POlski robic swego wasal,juz raz tak było...wystarczy.
  • ~precz
    (2018-11-24 10:00)
    Komuna pod przewodnictwem Merkel wraca???
  • ~gostom
    (2018-11-24 09:53)
    Polska nie ufa Niemcom. Nic więc dziwnego, prawda? I UE dzieli znacznie więcej niż łączy. Chodzi o lokalnych i globalnych elit. "mały człowiek" jest poniewierany tam jak tutaj. Co do interesów Niemiec za pomocą UE, to jest też trochę zagadką. Człowiek nie może w pełni dać się tak doić na stratę swoich Obywateli od reszty Członków UE bez żadnych celów. Polskie elity to najwieksze obecnie samozjady-prawda?
  • ~prawnuk Oświęcimiaka
    (2018-11-24 09:47)
    Oddanie suwerenności frau kanclerz przez niepodległe państwa Europy,wypisz,wymaluj to jest to edukacja i zachowanie tej kobiety znane jako komunistyczno-faszystowska dyktatura.
  • ~Ge
    (2018-11-24 09:20)
    Jedna Baba pokonala vals europe Bez wojny hehe tylko otworzyla granice i ma europe
  • ~Sokular
    (2018-11-24 08:27)
    A jednak w ich genach ciągle tli się jeszcze chęć władania Europą,"odzyskiwania" chociaż cześci suwerenności innych nacji............to grożne wobec nieposzanowania Traktatu Rzymskiego stanowiącego EWG przekształconego w UE.Jest ważne pytanie czy to bezmyślność i nonszalancja słowna czy realne marzenia????????????????????????
  • ~Nika.
    (2018-11-24 07:50)
    Unię w obecnym kształcie trzeba zniszczyć.
  • ~internautka 50+
    (2018-11-24 07:27)
    Merkel podkreśliła, że Niemcy oddały część swojej suwerenności na rzecz Unii Europejskiej, a teraz Niemcy by pewnie chcieli żeby pozostałe oddały swoją suwerenność na rzecz Niemiec I na czele UE stał kanclerz i piastował dożywotnio tą funkcję( no może piastował by ją do spółki np z Makronem)
  • ~Mis
    (2018-11-24 06:46)
    Tusk nas urządził...