- Nadchodzący rok będzie dla każdego inny, ale dla naszego kraju, społeczeństwa nie tylko 2019 r., lecz i 2020 r. będą niełatwe. Powiem otwarcie, w ciągu tych dwóch lat będą nas bardzo testować, czy jesteśmy godni tej niepodległości, o której zawsze i wszędzie mówimy – powiedział Łukaszenka.

Reklama

Prezydent Białorusi przemawiał podczas przyjęcia zorganizowanego w piątek z okazji obchodzonego w nocy z 13 na 14 stycznia Starego Nowego Roku, czyli Nowego Roku według kalendarza juliańskiego.

- Musimy być gotowi, by odpowiedzieć na to pytanie. Jestem absolutnie przekonany, że znajdziemy właściwą odpowiedź – oświadczył.

W czasie uroczystości wręczał nagrody i odznaczenia państwowe. M.in. minister spraw zagranicznych Uładzimir Makiej został uhonorowany Orderem Ojczyzny III stopnia.

Makiej jest szefem dyplomacji od 2012 r. i ma opinię dość liberalnego i prozachodniego polityka. Jest krytykowany przez niektóre nacjonalistyczne portale rosyjskie za zbytnie otwarcie na Zachód i odwracanie się od sojuszu z Rosją.

Reklama