Fort Michael Ollis zamiast Fort Trump? Kongresmen pisze do sekretarza obrony

| Aktualizacja:

​Zamiast Fort Trump - Fort Michael Ollis? Pomysł rzucony przez korespondenta RMF FM w Waszyngtonie zyskuje poparcie. Demokratyczny kongresmen chce, by amerykańska baza militarna w Polsce nosiła imię Amerykanina, który swoim ciałem zasłonił polskiego porucznika, przypłacając to życiem.

wróć do artykułu
 • ~Maslanov
  (2019-06-26 17:27)
  Jankesi sami, z zażenowaniem, polskie w3Dwłastwo prostują. Tragedia. Kim trzeba być ,żeby obca bazę obcych wojsk nazwać na cześć urzędującego prezydenta ?
 • ~Stańczyk
  (2019-06-26 16:28)
  Tak, tak, brawo, więcej Amerykanów, więcej wojen z krajami, które nigdy Polsce nie przeszkadzały (Irak, Afganistan, być może będzie Iran), więcej obcych żołnierzy, byli Rosjanie za Sowietów, to niech będą nas teraz Amerykanie trzymać, a wszystko to za iluzję bezpieczeństwa
 • ~Cześć i chwała bohaterom!
  (2019-06-26 15:14)
  Co by nie powiedzieć, to Michael Ollis jest bohaterem i dałbym jego rodzicom polskie obywatelstwo .
 • ~Ed
  (2019-06-26 15:02)
  By powstała stała baza wojsk amerykańskich na terenie Polski wymagane są zgody pozostałych członków NATO oraz Rosji. Wynika to z zapisów zawartych porozumień. By to ominąć zastosowano wojska rotacyjne bez stałej bazy.
 • ~W
  (2019-06-26 13:49)
  Jak go zwal, tak go zwal - wazny jest sojusz amerykansko/polski jako przeciwwaga sojuszu niemiecko/rosyjskiego. A swoja droga Michael Ollis jest bohaterem amerykanskim I polskim.
 • ~Trump WON !
  (2019-06-26 13:38)
  Jankesi wypier….lać !
 • ~abi
  (2019-06-26 13:35)
  Fort Benny Hill? Fort Bean?Jaś Fasola? Fort Obatel?
 • ~prezes
  (2019-06-26 13:31)
  pomysl dobry,nazwa Fort Trump draznilaby rozne sily na zachodzie-np.Niemcow,A ten bohater jest politycznie neutralny i dobrze widziany i w USA,i w Polsce.Mam inny problem-wydaje sie,ze nie bedzie czego,na razie nazywac,bo decyzji o stalej bazie wojsk USA nie ma.Maja byc jakies magazyny sprzetu,stacje radarowe,rakietowe,szrokie lotniska,bazy dronow,sztaby,bazy szkoleniowe,itd.Wszystko dobre i potrzebne ale nie jakas wielka baza jak np.Ramstein w RFN.Chyba takiej bazy dlugo nie bedzie,bo tez pole walki inaczej dzis wyglada niz 50 lat temu gdy wojska USA mialy bronic Fulda Gap w RFN.Przeciwnika dzis namierza satelta,rozpoznaje dron atakuje system arkietowy bijacy 300 km do przodu,samoloty F-35 niewidzialne dlaradaru,ewentualnie rakiety odpalone z okretu podwodnego daleko stad ale w precyzyjnym kontakcie z naszymi kompleksami namierzania.Inny swiat-to nie II wojna sw.gdy na czolgach Guderiana rozwalao sie Francje i nikt owych czolgow wczesniej w Ardenach nie widzial.