Odziedziczyła po ojcu ponad 18 milionów metrów kwadratowych nieruchomości w prowincji Guangdong i wyszła za mąż za jednego z potężnych funkcjonariuszy partyjnych - pisze DZIENNIK.

Reklama

Historia Huiyan jest typowym przykładem biografii garstki młodych Chińczyków, którym fortuna rodziców pozwala prowadzić światowe życie. Jak większość dzieci krezusów najpierw ukończyła Uniwersytet Tsinghua znajdujący się na terenie byłych ogrodów cesarskich w Pekinie. To najlepsza uczelnia w Chinach przygotowująca studentów do dalszej nauki w Stanach Zjednoczonych. Huiyan studiowała zarządzanie na uniwersytecie stanowym w Ohio, po obronie doktoratu wróciła do domu, gdzie jej ojciec aranżował już randkę z synem jednego z prominentnych działaczy z północno-wschodnich prowincji kraju. Choć do dziś nie ujawniono nazwiska mężczyzny, serwis "China Daily" opublikował zdjęcia ze ślubu pary, tytułując tekst towarzyszący zdjęciom "Sorry panowie, najlepsza partia w kraju zajęta". Widać, dziennikarze mieli dobre informacje, ponieważ wkrótce po ceremonii Huiyan jako jedyna z trójki rodzeństwa odziedziczyła majątek ojca - pisze DZIENNIK.

"Od początku wiedziałem, komu przekażę firmę. Huiyan to bardzo zdolna osoba i bardzo jej ufam" - tłumaczył Yeung Kwok Keung. Mimo że formalnie jego firma deweloperska Country Garden Holdings Ltd. zapisana jest na córkę, Keung w dalszym ciągu jest jej prezesem. "Zajmuję się planowaniem i nowymi projektami, Yang Huiyan zasiada w zarządzie i jest dyrektorem wykonawczym" - mówi.

Jak podkreśla "Forbes", 26-latka jest najmłodszą osobą na liście najbogatszych Chińczyków i jedną z niewielu, których majątek został odziedziczony. Większość osób to dorobkiewicze, których życiorysy podobne są do biografii Kwok Keunga. Ojciec najbogatszej kobiety w Azji pracował jako rolnik i murarz, by na początku lat 90. kupić kilka hektarów ziemi w pobliżu Hong Kongu. Boom gospodarczy oraz szybkie inwestowanie zysków sprawiły, że Chińczyk w ciągu zaledwie dwóch lat stał się miliarderem. "Forbes" dodaje, że majątek najbogatszych Chińczyków tylko w ciągu ostatniego roku potroił się i obecnie jest szacowany na 120 miliardów dolarów.