Bene Berak to miasto zamieszkane głównie przez społeczność ortodoksyjnych wyznawców judaizmu. Po zamachu została zatrzymana jedna osoba.

Premier Izraela Naftali Benet przeprowadził konsultacje z szefami resortów siłowych, sił zbrojnych, policji i wywiadu. "Atak uznano za zamach terrorystyczny" - napisał Times of Israel.

Reklama

Polska "zdecydowanie potępia"

"Polska zdecydowanie potępia wtorkowy zamach terrorystyczny w Izraelu, w wyniku którego zginęli niewinni ludzie" - oświadczyło w polskie MSZ. Jak podkreślił resort dyplomacji, "przemoc musi zostać zatrzymana". MSZ złożyło też kondolencje rodzinom ofiar, rannym przekazało życzenia szybkiego powrotu do zdrowia. "Polska solidaryzuje się z Izraelem w tych trudnych dniach" - napisało na Twitterze MSZ.

Ataki w Izraelu

W niedzielę dwóch Arabów zabiło dwie osoby zanim sami zostali zastrzeleni przez policję w położonym na północy kraju mieście Hadera. Do zorganizowania ataku przyznało się Państwo Islamskie (IS).

Kilka dni wcześniej Palestyńczyk, który zabił nożem trzy osoby i ranił trzy kolejne w położonym na południu mieście Beer Szewa, został zastrzelony przez osobę cywilną.