Jak poinformował Syrski, w walkach w kierunku Bachmutu ukraińskie siły obronne pokonały 72. oddzielną brygadę strzelców zmotoryzowanych, oraz 31. i 83. oddzielną brygadę powietrzno-szturmową rosyjskich sił zbrojnych.

Jak mówił, sytuacja w kierunku wschodnim pozostaje trudna. - Wróg nie rezygnuje z zamiaru wznowienia działań ofensywnych w kierunku kupiańskim i łymańskim, do których aktywnie się przygotowuje - mówił Syrski, cytowany przez Wojskowe Centrum Medialne i agencję Interfax-Ukraina. Jak dodał generał, trwają zacięte walki w okolicach Bachmutu.

Reklama

"Rzucili do bitwy wszystkie dostępne rezerwy"

Po utracie osad Andrijiwka i Kliszczijiwka w ubiegłym tygodniu, wróg przeprowadza liczne kontrataki z różnych kierunków. Te małe na pierwszy rzut oka osady były ważnymi elementami linii obronnej wroga, która rozciągała się od Bachmutu do Horłówki - wyjaśnił ukraiński dowódca. Dodał, że "siły wroga próbowały ją utrzymać, rzucając do bitwy wszystkie dostępne rezerwy".

Według niego w bitwach w kierunku Bachmutu niektóre z najlepiej wyszkolonych i najlepszych jednostek wroga zostały pokonane i "całkowicie straciły zdolność bojową". - Oczywiście nadal idziemy do przodu. To kolejny krok w kierunku całkowitego wyzwolenia naszych terytoriów – powiedział Syrski.