Ukraińska prokuratura podała, że ofiary były ranne i czekały na ewakuację. Wydarzenie zostało zarejestrowane z drona. Na filmie widać rosyjskiego żołnierza strzelającego z bliska do dwóch pojmanych ukraińskich żołnierzy we wsi Wesele.

Reklama

Informację przekazała 110. brygada zmechanizowana imienia generała chorążego Marka Bezruczki, której żołnierze do ostatnich chwil bronili Awdijiwki. "Nie chcąc pozostawić jeńców przy życiu, okupant zabija ich z broni automatycznej" - poinformowano, nie podając, kiedy zostało wykonane nagranie.

"W nagraniu wideo opublikowanym przez wroga ze zdobytej pozycji Zenit krewni zidentyfikowali Heorhija Pawłowa, Andrija Dubnyckiego i Iwana Żytnyka jako zabitych. Według naszych informacji wróg zastrzelił również Ołeksandra Zinczuka i Mykołę Sawosika. Informacje o szóstym żołnierzu nie zostały jeszcze potwierdzone, najprawdopodobniej pochodził on z dołączonej jednostki" - dodano.

"Zbrodnia wojenna"

\Rzecznik armii Dmytro Łychowij przekazał, iż na razie "nie można potwierdzić ani obalić" podejrzeń. Dodał jednak, że nie byłby to pierwszy raz, kiedy Rosja popełniła zbrodnię wojenną - podał Reuters, powołując się na ukraińskie media.

Rosyjskie ministerstwo obrony nie odpowiedziało na prośbę agencji Reutera o komentarz.