Dziennik Gazeta Prawana logo

Izrael zaatakował Syrię. Co było celem nalotów?

19 kwietnia 2024, 09:09
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Izraelskie F-15
Izraelskie F-15/ShutterStock
Izrael mści się za irański atak. Poiski spadły nie tylko na Iran, ale także na Syrię. Eksplozje słyszano też w Iraku. 

Siły izraelskie zaatakowały w piątek pozycje obrony powietrznej na południu Syrii - podały cytowane przez Reutersa media państwowe w tym kraju, powołując się na źródło w syryjskim wojsku.

Co było celem ataku?

Przeprowadzony nad ranem atak lotniczy był wymierzony w stację radarową armii syryjskiej między miastami Dara i As-Suwajda - poinformowała agencja AFP za opozycyjnym portalem syryjskim Suwayda.

Eksplozje słyszano też w Bagdadzie

Portal Politico przekazał, że odgłosy eksplozji były również zgłaszane przez mieszkańców stolicy Iraku, Bagdadu, przypominając, że także w tym kraju stacjonują liczne bojówki wspierane przez Iran. 

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj