Życie jest piękne

Reklama

Na widok zbliżającej się wolontariuszki Agnieszki Pani Dominika uśmiecha się szeroko. Jeszcze nie wie, że darczyńcy udało się spełnić jej największą prośbę – fotelik dla niepełnosprawnej córeczki. Klaudia wyrosła już ze swojego i siedząc w nim, nabawiła się urazu kręgosłupa.

Przy jeszcze parującej herbacie kobieta otwiera paczki. Na widok śliniaczków i książki dla Klaudii Pani Dominika ma łzy w oczach. – Tyle tu skarbów. Ale wiecie, że ja chciałam tylko fotelik – mówi. Po chwili podchodzi do córeczki. – Zobacz, teraz w końcu będzie ci wygodnie – mówi i głaszcze dziewczynkę po głowie, na co ona patrzy zaciekawionym wzrokiem.

Na pożegnanie Pani Dominika ściska się z wolontariuszami. – Życzę każdemu z was takich emocji, jakie mi dzisiaj zapewniliście. W przyszłym roku sama na pewno będę wolontariuszką – wyznaje. Przed wyjściem Agnieszka w podziękowaniu dostaje aniołka, na którym Klaudia paluszkiem odcisnęła rumieńce.

- Dawno nie spotkałam takiej silnej kobiety! Ma 70 zł na życie miesięcznie i powtarza: Życie jest piękne! – cieszy się Agnieszka. – Od teraz jest moim wzorem – dodaje.

Reklama

SZLACHETNA PACZKA: FINAŁ!

Dobiega końca XIV edycja projektu SZLACHETNA PACZKA, wolontariusze w ten weekend dostarczają paczki do domów rodzin w potrzebie. Mądrą i inspirującą do zmiany pomoc otrzymało 19 579 rodzin w potrzebie. 12 000 wolontariuszy Paczki, czyli SuperW działało w 570 lokalizacjach w całej Polsce. Trwa liczenie łącznej liczby osób, które przygotowały Paczki i wartości pomocy dla potrzebujących – oficjalne wyniki zostaną podane w poniedziałek.

W SZLACHETNEJ PACZCE wciąż możesz zrobić coś dobrego na święta – masz wiele możliwości, żeby mądrze pomóc:

Śledź finał SZLACHETNEJ PACZKI na żywo na Facebooku

CZYTAJ WIĘCEJ O SZLACHETNEJ PACZCE I MĄDREJ POMOCY >>>