Szlachetna Paczka - partnerzy akcji

O CO W TYM CHODZI?

SZLACHETNA PACZKA już od 15 lat walczy z biedą i zmienia świat na lepsze. Daje potrzebującym impuls do zmiany życia. Jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie.

Pierwsza edycja odbyła się w 2000 roku, kiedy grupa studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzonego przez ks. Jacka Stryczka (dziś prezesa Stowarzyszenia WIOSNA) obdarowała 30 ubogich rodzin. Dzisiaj projekt SZLACHETNA PACZKA ma charakter ogólnopolski i jak żadna inna akcja charytatywna w Polce łączy działania setek tysięcy osób. Tylko w 2014 roku Paczka połączyła niemal 1 000 000 Polaków. W tej edycji Paczka dotrze do ponad 600 rejonów na terenie całej Polski!

Wyjątkowe jest także to, że w XV edycji SZLACHETNA PACZKA łączy siły z AKADEMIĄ PRZYSZŁOŚCI, drugim sztandarowym projektem Stowarzyszenia WIOSNA.

Dziennik Gazeta Prawna jak co roku obejmuje SZLACHETNĄ PACZKĘ patronatem. W tym roku wspólnie organizujemy po raz kolejny akcję pro bono, podczas której adwokaci i radcowie będą udzielać porad potrzebującym ochrony prawnej rodzinom SZLACHETNEJ PACZKI. Więcej informacji już wkrótce.

Kalendarz SZLAHETNEJ PACZKI