- Każdego typu prezent daje w życiu dużą radość i satysfakcję. W moim domu też nie było wielkiego dobrobytu, dlatego pamiętam praktycznie każdy mój prezent z dzieciństwa. Kiedy miałem 8 lat, dostałem grę Tetris i udawałem swoje zdziwienie, bo już trzy dni wcześniej znaleźliśmy ją z bratem, jak mama poszła do pracy – mówi Kuba Błaszczykowski.

Reklama

Zobacz zdjęcia z przygotowywania Paczki przez Kubę Błaszczykowskiego!

Radzimy sobie

Pan Roman i Pani Magda wychowują razem dwójkę dzieci. Pan Roman cierpi na miażdżycę i niedawno wrócił ze szpitala po zawale. Pracuje na budowie i utrzymuje całą rodzinę. Pani Dorota dorabia dorywczo, własnoręcznie wykonuje ozdoby świąteczne, które później sprzedaje znajomym. Po odliczeniu kosztów mieszkania i wydatków na lekarstwa rodzinie pozostaje na życie i żywność 117 zł. Dodatkową radością w domu jest Stasia – ptak, którego jako pisklę uratowała Pani Magda i który zadomowił się u nich na dobre. Pomimo trudnej sytuacji, rodzina radzi sobie i czerpie dużą satysfakcję z własnej samodzielności.

- Jak człowiek wierzy, walczy i oddaje całego siebie, to w kryzysowym momencie ma na kogo liczyć. Właśnie w taki sposób chciałbym tym ludziom pomóc - ułatwić im życie, zmniejszyć napór problemów i drobnymi upominkami umilić życie - dodaje Błaszczykowski.

Reklama

Dobiega końca XIV edycja projektu SZLACHETNA PACZKA, wolontariusze w ten weekend dostarczali paczki do domów rodzin w potrzebie. Mądrą i inspirującą do zmiany pomoc otrzymało 19 579 rodzin w potrzebie. 12 000 wolontariuszy Paczki, czyli SuperW działało w 570 lokalizacjach w całej Polsce. Trwa liczenie łącznej liczby osób, które przygotowały Paczki i wartości pomocy dla potrzebujących – oficjalne wyniki zostaną podane w poniedziałek.

Ludzie zaangażowani w projekt kierują się zasadą „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Wierzą, że postępując zgodnie z nią, sprawiają, że świat zmienia się na lepsze. W tym roku do projektu włączyli się m. in. Papież Franciszek, Prezydent Bronisław Komorowski z żoną Anną, Kamil Stoch z zespołem polskich skoczków narciarskich, siostry Agnieszka i Ula Radwańskie, piłkarze Robert Lewandowski z żoną Anną, Kuba Błaszczykowski i Łukasz Piszczek, aktorka Anna Mucha i wielu innych.

W SZLACHETNEJ PACZCE wciąż możesz zrobić coś dobrego na święta – masz wiele możliwości, żeby mądrze pomóc:

Śledź finał SZLACHETNEJ PACZKI na żywo na Facebooku

WIĘCEJ O SZLACHETNEJ PACZCE I MĄDREJ POMOCY >>>