Pytany w radiowej Jedynce o powyborcze rozliczenia w swojej partii, Marcin Kierwiński bronił premier i koncepcji kampanii. Podkreślił, że szefowa rządu jest jednym z największych atutów PO. Według niego, Ewa Kopacz w sposób znaczący polepszyła notowania partii. Marcin Kierwiński przypomniał, że po przegranych wyborach prezydenckich, PO miała w sondażach mniejsze poparcie niż wczoraj w wyborach.

Reklama

Szef sztabu wyborczego PO ocenę kampanii wyborczej zostawia swoim kolegom z zarządu krajowego Platformy. Na tym etapie wydaje się, że jednak założenia to znaczy: wyjście do Polaków, do wyborców z bardzo nowoczesnym programem, programem, który bazuje na dobrej kondycji gospodarki, to był dobry pomysł" - zapewnił Marcin Kierwiński.

Polityk PO zaznaczył, że wezwania wewnętrznej opozycji w Platformie do nowego otwarcia są nietrafione. Proces zmiany Platformy pani premier już rozpoczęła - powiedział Marcin Kierwiński. O nowej Platformie mówił wczoraj Grzegorz Schetyna. Z kolei Radosław Sikorski nazwał wyborczą porażkę PO wielkim rozczarowaniem i stwierdził, że partii potrzebne jest nowe przywództwo.