Reklama

Jestem gotowy, znam tę partię. Jeżeli będą te wybory teraz, to oczywiście będę gotowy, żeby poprosić koleżanki i kolegów o mandat zaufania - powiedział Schetyna w programie "Gość poranka" w TVP Info.

Do końca roku wszystko się musi wydarzyć, bo od przyszłego roku wszystko się zaczyna w tym kraju. Będzie rządził PiS, który będzie miał ze swojego środowiska prezydenta. Platforma musi być gotowa, żeby podjąć wyzwanie obrony wolności, samorządności, dorobku tych 25 lat, a szczególnie ostatnich ośmiu - dodał polityk.

Reklama

Szef MSZ nie wie, czy jako szef PO byłby lepszy od Ewy Kopacz, ale przypomniał o swojej roli w tworzeniu partii: Ja znam tę partię, ja ją budowałem o od pierwszego dnia.

Jego zdaniem Platforma musi teraz wrócić na dół, do organizacji powiatowych, pracować w gminie.

Reklama

Rzeczniczka PiS chwali Schetynę: Można z nim rozmawiać

Elżbieta Witek na antenie TVP Info chwali Grzegorza Schetynę, którego uważa za sprawnego polityka.

Minister Schetyna jest z mojego okręgu. Wiem, jakim jest sprawnym politykiem, jak budował struktury, jakie uzyskiwał wyniki, kiedy startował z Dolnego Śląska. Myślę, że poczekał na rozwój wypadków i dzisiaj ma szansę na to, żeby wystartować, bo przypomnę, że pani premier Ewa Kopacz nie była z wyboru, ona była mianowana przez Donalda Tuska. Dziś jest okazja do tego, żeby powalczyć o przywództwo w Platformie i to się chyba zaczęło dziać - oceniła rzeczniczka PiS.

Myślę, że jest to polityk, z którym by można było normalnie, rozsądnie rozmawiać - dodała.