Mam rekomendację Zielonych, ale jeszcze nie podjęłam decyzji – przyznaje Anna Grodzka w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”. Kolejnym kandydatem, którego mogłaby poprzeć lewica stojąca w opozycji do SLD, jest Ryszard Kalisz. Podobnie jak Grodzka, poseł niezrzeszony. Kalisz odpowiada, że decyzję w sprawie kandydowania podejmie w sobotę, 31 stycznia.

Reklama

Z jakimi hasłami pójdzie do wyborów kandydat koalicji Zielonych i 10 innych formacji lewicowych? Zwiększenie kwoty wolnej od podatku, wstrzymanie transferu zysków za granicę, inwestowanie w OFE, a także – jak pisze „Wyborcza” – na przykład zwolnienia z tajemnicy państwowej świadków w sprawie tajnych więzień CIA w Polsce.

„Polski, o jakiej marzymy, nie zbuduje ani Bronisław Komorowski – prezydent konserwatywnego establishmentu – ani namaszczone przez partie kandydatury: Andrzeja Dudy, Janusza Palikota czy Magdaleny Ogórek. To fałszywa alternatywa!” – piszą w odezwie zrzeszeni w Komitecie Inicjatywy Prawybory Społecznego Kandydata na Prezydenta RP lewicowi działacze.