SLD poprze przed I turą wyborów prezydenckich Bronisława Komorowskiego? Aleksander Smolar z Fundacji Batorego uważa, że taka decyzja mogłaby mieć wpływ na wynik głosowania.Gość Polskiego Radia, odnosząc się do coraz słabszych notowań sondażowych partii Leszka Millera, podkreślił, że wynikają one między innymi z wystawienia do wyborów Magdaleny Ogórek. Jest ona zaprzeczeniem tego, czego od lewicy oczekuję elektorat SLD, partii częściowo nostalgicznej, częściowo prospołecznej.

Reklama

Według Aleksandra Smolara, w SLD jest świadomość zagrożenia. Sojusz Lewicy Demokratycznej może podjąć dramatyczną decyzję, czując że Magdalena Ogórek ciągnie go na dno i poprze jeszcze w I turze obecnego prezydenta - ocenia Aleksander Smolar.

Według sondażu "Rzeczpospolitej", SLD wypada z grupy partii przekraczających próg wyborczy. Chęć głosowania na tę partię wyraziło 4 procent ankietowanych. Jej miejsce w zestawieniu zajęła partia Janusza Korwin-Mikkego. Na ugrupowanie KORWiN chce głosować 5 procent wyborców. Sondaż zrealizowany przez IBRIS wygrywa PO z 37 procent. PiS ma 32 procent, a PSL - 5 procent.

ZOBACZ TAKŻE: To koniec Leszka Millera? Niespodzianka w nowym sondażu>>>