Mimo to szef sztabu SLD Krzysztof Gawkowski ogłasza sukces wskazując iż Sojusz jest drugą siłą w miastach prezydenckich zaraz po Platformie Obywatelskiej. Zdobyliśmy nowe przyczółki, między innymi w Mielcu, Świdnicy i Ostrowie Wielkopolskim - podkreślił Gawkowski.

Reklama

Jutro w sprawie wyborów samorządowych zbiera się zarząd SLD. Leszek Miller nie chciał odpowiedzieć wprost na pytanie, czy w partii szykują się rozliczenia. Jak zaznaczył wszystko zależy od punktu widzenia. Według lidera SLD, nie ma jednego kryterium bo dla jednych sukcesem będzie największa liczba radnych, dla innych większość w sejmikach a jeszcze dla innych liczba prezydentów miast.

W drugiej turze wyborów, politycy partii rządzącej i popierani przez PO samorządowcy w większości utrzymali stanowiska prezydentów. Stało się tak między innymi w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku i Białymstoku. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Ponadto kandydat PO Jacek Jaśkowiak zwyciężył w Poznaniu. PiS zwyciężało głównie w miastach na wschodzie Polski, jednak utraciło Elbląg i Radom, gdzie miało swoich prezydentów.

ZOBACZ TAKŻE: Politolog studzi nastroje PiS: Opozycja przegrała wybory>>>