Dane przedstawiła w poniedziałek wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza.

Reklama

Kolejne miejsca zajęli: Jakub Frydryk z ruchu Bezpartyjne Miasto Ostrołęka – 18,66 proc.; Mariusz Popielarz z Koalicji Obywatelskiej – 8,83 proc. oraz Bartłomiej Bodio z Polskiego Stronnictwa Ludowego – 1,0 proc.

Według podanych przez PKW wyników, zmiany nastąpią w rozłożeniu mandatów w Radzie Miasta Ostrołęki. PiS zdobyło 8 mandatów, Nasza Ostrołęka – 5, Ostrołęka dla Wszystkich – 4, Koalicja Obywatelska – 3, a Bezpartyjne Miasto - 3. Dotychczas PiS miało 11 mandatów, Nasza Ostrołęka – 5, Platforma Obywatelska – 3, jeden mandat należał do Ostrołęki dla Wszystkich. 3 mandaty należały do Towarzystwa Przyjaciół Ostrołęki, które było koalicjantem PiS, a w nadchodzącej kadencji w ogóle nie znajdzie się w ostrołęckiej radzie miasta.

Janusz Kotowski urodził się w 1966 r. Pracował jako wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Był także wicemarszałkiem Województwa Mazowieckiego. W 2004 r. bez powodzenia kandydował z list PiS do Parlamentu Europejskiego. W 2006 r. został wybrany prezydentem Ostrołęki, w latach 2010 i 2014 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję.

Łukasz Kulik urodził się w 1980 r. Polityczną karierę rozpoczął w Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Z ramienia SLD startował bez powodzenia w wyborach na prezydenta Ostrołęki w 2010 roku. Po odejściu z SLD założył komitet Ostrołęka dla Wszystkich, z ramienia którego w 2014 roku ponownie ubiegał się o fotel prezydenta Ostrołęki. Przegrał w drugiej turze z Januszem Kotowskim, ale zdobył mandat radnego. Jest przedsiębiorcą - prowadzi centrum ogrodnicze. Ma dwoje dzieci.

Reklama

Frekwencja wyborcza w Ostrołęce wyniosła 55,66 proc.