"Chcielibyśmy się spotkać w gronie szefów sztabów, tak, żeby po piątkowej debacie na temat zdrowia przedyskutować i ocenić realizację zawartego w ostatni poniedziałek porozumienia. Chcemy też zastanowić się, w jaki sposób kontynuować to porozumienie" - powiedział Kalita.

Reklama

Nie wykluczył, że szefowie sztabów omówią też szczegóły środowej debaty na temat finansów i gospodarki.

Kalita powiedział również, że wciąż aktualne jest zaproszenie do spotkania dla PiS. "Zaproszenie dla PiS jest cały czas otwarte i jeżeli tylko PiS będzie chciał przystąpić do tego porozumienia, to ja nie widzę żadnych przeszkód" - zaznaczył rzecznik Sojuszu.

W ostatni poniedziałek szefowie sztabów partii zasiadających w parlamencie: Jacek Protasiewicz (PO), Stanisław Wziątek (SLD), Eugeniusz Grzeszczak (PSL) i Tomasz Dudziński (PJN) ustalili, że w ciągu najbliższych pięciu tygodni dojdzie do sześciu debat na temat: służby zdrowia i polityki społecznej, infrastruktury i polityki regionalnej, gospodarki i stanu finansów publicznych, polityki zagranicznej oraz rolnictwa i spraw wsi. Jako ostatnia miałaby odbyć się debata liderów partyjnych. Każda z nich trwałaby do godziny.W debatach nie będzie uczestniczyć PiS. Szef sztabu tej partii Tomasz Poręba wziął udział w poniedziałkowym spotkaniu, jednak opuścił je po godzinie. Jak mówił dziennikarzom, PiS podtrzymuje propozycję zorganizowania przedwyborczych debat z przedstawicielami koalicji PO-PSL w swoim centrum programowym na ul. Nowogrodzkiej (siedziba PiS w Warszawie).

W piątek wieczorem dojdzie do pierwszej z debat - na temat zdrowia. Wezmą w niej udział: minister zdrowia Ewa Kopacz (PO), minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak (PSL), b. minister zdrowia Marek Balicki (SLD) i b. szef NFZ Andrzej Sośnierz (PJN). Debatę pokaże TVN24.

Z kolei TVP poinformowała w piątkowym komunikacie, iż przedstawiciele siedmiu komitetów wyborczych - PSL, PiS, PO, SLD, PJN, PPP i Ruch Palikota - wezmą udział w debatach organizowanych przez Telewizję Polską. Pierwsza z debat na temat pracy, gospodarki i finansów, odbędzie w środę o godz. 22.10.