Nie proponowaliśmy Natalii Siwiec miejsca na listach wyborczych. Listy są zamknięte, przyjęte przez Zarząd, a dziś zatwierdzi je Rada Krajowa - wyjaśniał w Radiu ZET Wojciech Olejniczak, eurodeputowany SLD. Jednocześnie zapewnił, że w wyborach nie wystartują także Mirosław Hermaszewski i Józef Oleksy. - Jeden z przyczyn rodzinnych, drugi zdrowotnych - tłumaczył Olejniczak.

Reklama

Pytany o rozkład nazwisk na listach Solidarnej Polski, Jacek Kurski nie potwierdził informacji, jakoby pod szyldem SP miał startować Jerzy Robert Nowak, publicysta znany z antysemickich wypowiedzi. - Nie mam takiej informacji, nic mi na ten temat nie wiadomo - stwierdził.

Jacek Kurski potwierdził za to, że z partią Zbigniewa Ziobry spróbuje dostać się do europarlamentu Gabriel Janowski.

Historia przyznała mu rację - ocenił Jacek Kurski kontrowersyjnego posła. - Polskie cukrownictwo upadło, byliśmy potentatem w produkcji cukru, a dziś importujemy cukier z Niemiec - wyliczał.

Wtedy jednak do dyskusji energicznie włączył się Wojciech Olejniczak, który stwierdził, że polskie cukrownictwo nie upadło, a Polska jest jednym z największych producentów cukru, który importuje ten surowiec dlatego, że jest jednym z największych producentów słodyczy.

Reklama