Poseł Twojego Ruchu, kandydat do europarlamentu Wojciech Penkalski wspomaga się w kampanii wyborczej wizerunkiem polskiego generała. Na tylnej szybie samochodu polityka widnieje plakat Penkalskiego z wizerunkiem generała Waldemara Skrzypczaka w mundurze.

Reklama

Po ujawnieniu tej sprawy zareagował poseł PiS z sejmowej komisji obrony narodowej Mariusz Antoni Kamiński. Polityk zapytał ministra obrony narodowej Tomasza Siemoniaka, czy MON lub Sztab Generalny nie powinien interweniować w sprawie wykorzystania munduru Wojska Polskiego w kampanii wyborczej. Minister poinformował, że skierował pismo do PKW z prośbą o zbadanie sprawy munduru wojskowego na plakacie wyborczym i zaznaczył, że jego zdaniem to zachowanie niewłaściwe.

Poseł Twojego Ruchu szczyci się znajomością z Waldemarem Skrzypczakiem. Zamieszcza na swojej stronie taki cytat generała:

Wojtek Penkalski jest propagatorem idei wyrażających troskę o bezpieczeństwo kraju i swojego regionu. Ma odwagę mówić to, o czym inni myślą.

Sam generał Waldemar Skrzypczak poproszony przez o komentarz w tej sprawie zapewnił, że sprawa wykorzystania jego wizerunku na plakacie nie była z nim uzgodniona. Były wiceminister obrony dodał, że we wczorajszej rozmowie telefonicznej Wojciech Penkalski przeprosił go i zapewnił o wycofaniu plakatu z publicznego obiegu.

Rozmowa z Wojciechem Penkalskim nie była możliwa. Poinformował jedynie, że jest dzisiaj zajęty i z mediami będzie się kontaktował jutro.