Piękna młoda brunetka, która stoi za plecami Jarosława Kaczyńskiego w spocie "Portret Polaków", to Anna Kondraciuk. Jak pisze "Fakt", w 1999 roku była ona półfinalistką konkursu Miss Polonia. W 2003 roku wzięła udział w rozbieranej sesji dla miesięcznika "Playboy". Poza tym jest modelką, zagrała także kilka niewielkich ról filmowych i serialowych.

Reklama

Pytana przez "Fakt", jak trafiła do spotu PiS, odmawia odpowiedzi, zasłaniając się zobowiązaniem do zachowania poufności.

Gazecie nie udało się zdobyć komentarza rzecznika partii Adama Hofmana ani szefa sztabu wyborczego Tomasza Poręby. Jednak jeden ze znanych posłów tej partii dystansował się od całej sprawy. "Proszę mnie nie mieszać w tę sprawę. Ja nie wiem, czy to jest prawda. Ja nie robiłem tego spotu" - mówi. "To sytuacja, która nie licuje z przekazem partii, która jest konserwatywna. Pani z magazynu dla panów nie powinna jej reprezentować. To niedopatrzenie i wpadka, które mogą kosztować wynik wyborczy. Jeśli chodzi o statystów, to trzeba postępować z nimi ostrożnie. U nas też występują, ale raczej w produkcjach offowych, wrzucanych na youtuba. Raczej wolimy, by w naszych klipach pojawiali się kandydaci" - mówi "Faktowi" poseł.

http://www.youtube.com/watch?v=4GtKbmj-p8w