Zaprezentował kandydatów do parlamentu startujących w okręgach lubelskim i chełmskim.

Reklama

Na listach kandydatów PJN na Lubelszczyźnie są członkowie Stronnictwa Demokratycznego, KPEiR, LPR, Solidarności Wiejskiej, reprezentanci środowisk służby zdrowia, prawnicy - wyliczał Wojciechowski. "Nasi kandydaci są dobrze przygotowani merytorycznie, chcą i będą dobrze pracować w parlamencie" - zapewniał Wojciechowski.

PJN ma program poprawy funkcjonowania służby zdrowia, rozwiązania dla gospodarki, rolnictwa, edukacji, a punktem odniesienia jest rodzina - mówił Wojciechowski. "Chcemy żeby rodzina była pewną podstawą do rozwiązywania problemów innych - również i gospodarczych" - podkreślił.

Kampania wyborcza PJN ma polegać głównie na bezpośrednim docieraniu do wyborców, zaś bilbordów i plakatów ma być niewiele. Wojciechowski przypominał, że PJN nie dostaje pieniędzy z budżetu państwa i opowiada się za zlikwidowaniem finansowania partii z pieniędzy państwowych. "My będziemy finansowali kampanię z własnych środków - rodziny, przyjaciół, tych, którzy zechcą nas wspomóc" - powiedział Wojciechowski.

Zapytany o spodziewany wynik PJN w wyborach, Wojciechowski odparł, że spodziewa się uzyskania na Lubelszczyźnie kilkunastoprocentowego poparcia, a w kraju - około 7 proc.

Szef sztabu wyborczego PJN w Lublinie Dariusz Wójcik podkreślił, że partia ta należy do czterech zaledwie ugrupowań, które zdołały zarejestrować listy kandydatów we wszystkich 41 okręgach w kraju - obok PO, PiS i SLD.

Wojciechowski otwiera listę PJN w okręgu lubelskim. Na drugim miejscu jest doradca podatkowy Bożena Zybura, a na trzecim - szef lubelskiej KPEiR Sławomir Słomka. Z ostatniego miejsca startuje były szef NSZZ RI "S" Roman Wierzbicki.

W okręgu chełmskim na czele listy PJN jest prawnik, przedsiębiorca Michał Malec, drugie miejsce zajmuje ekonomista Stanisław Kuć, a trzecie - prawnik, doradca podatkowy Ryszard Sobczuk. Czwarte miejsce otrzymał kandydat PO na prezydenta Białej Podlaskiej w ubiegłorocznych wyborach samorządowych, usunięty z tej partii Adam Chodziński.

Do Senatu PJN na Lubelszczyźnie wystawia jednego kandydata - byłą położną, obecnie przedsiębiorcę, Teresę Malinowską, która wystartuje w okręgu obejmującym Kraśnik. W Lublinie partia popiera szefa miejscowego sanepidu Pawła Policzkiewicza.