Polak dzielnie walczył na torze Hungaroring, choć jego bolid nie zawsze spisywał się tak jakby tego oczekiwał nasz kierowca. W efekcie Kubica w dzisiejszym wyścigu o Grand Prix Węgier wystartuje z siódmego pola. Tuż przed nim, na szóstym miejscu, na starcie ustawi się Fernado Alonso, który karnie został cofnięty z pierwszego miejsca. Bo podczas kwalifikacji zablokował w pitstopie swojego kolegę z zespołu, Brytyjczyka Lewisa Hamiltona. Dzięki temu Hamilton będzie miał pole position. Trzecie miejsce wywalczył Nick Heidfeld z zespołu BMW Sauber.

W pierwszej części kwalifikacji Robert Kubica był szybki jak strzała. Zajął trzecie miejsce. Najlepszy czas wykręcił Lewis Hamilton z teamu McLaren. Niespodzianką było drugie miejsce Heikkiego Kovalainena z Renault.

W drugiej serii kwalifikacyjnej Kubica już nie wypadł tak dobrze. Zajął 10. miejsce, czyli ostatnie premiowane awansem do trzeciej części. Znów dały znać o sobie problemy z bolidem. Podczas jednego z postojów w boksie z silnika maszyny Polaka buchnął płomień.

Problemy z samochodem miał też jeden z faworytów - Felipe Massa (Ferarri). Przez to Brazylijczyk zajął 14. miejsce i odpadł z dalszej walki o jak najlepsze pole startowe. Najlepiej w drugiej serii kwalifikacyjnej spisał się ponownie Hamilton.

W trzeciej serii kwalifikacji Polak wykręcił siódmy czas i w niedzielnym wyścigu wystartuje z czwartej linii. W tej części doszło do zamieszania w zespole McLarena. Alonso długo stał w boksie i czekający na swoją kolej Hamilton po zmianie opon nie zdążył zaliczyć ostatniego okrążenia.

Wyniki kwalifikacji:

1. Fernando Alonso McLaren 1:20.425 czas I serii, 1:19.661 czas II serii, 1:19.674 17 czas III serii
22. Sakon Yamamoto Spyker-Ferrari 1:23.774

Na ostatnim dzisiejszym treningu Kubica miał 12. czas. Polakowi nie poszło w nim najlepiej. Jego bolid zawodził. Nasz kierowca często zjeżdżał do boksu.

Podczas treningu najszybszy był Massa, drugi był mistrz świata Hiszpan Fernando Alonso (McLaren), a trzeci lider klasyfikacji generalnej Brytyjczyk Lewis Hamilton (McLaren). Nick Heidfeld, kolega Kubicy z zespołu BMW, zajął czwartą pozycję. Kubicy lepiej szło podczas piątkowych treningów. W pierwszej sesji wykręcił najlepszy czas, a podczas drugiej był dopiero dziesiąty.