"Problem Gruzji jest problemem (...) każdego kraju, który boryka się z problemem związanym z integralnością terytorialną czy przewagą silniejszych sąsiadów.

(..) Ład międzynarodowy powinien opierać się na bezwzględnym interpretowaniu Karty Narodów Zjednoczonych (...) przez wszystkie podmioty prawa międzynarodowego (...) i na wspólnej odpowiedzialności za losy tych krajów, które nie mogą same zapewnić sobie bezpieczeństwa.

Reklama

(...) Warunkiem dalszych dyskusji na temat Kaukazu podczas planowanej w październiku konferencji w Genewie, a także na temat przyszłości stosunków Rosji z Unią Europejską musi być bezwzględne wykonywanie planu pokojowego w sprawie Gruzji.

(...) Stoimy na stanowisku, że prowadzenie dialogu, a także solidarność i konsekwencja w realizacji polityki energetycznej powinny stać się priorytetem dla wszystkich państw europejskich, w szczególności dla państw Unii Europejskiej.

Reklama

(...) Opowiadamy się za przyspieszeniem tempa prac (...) nad reformą Rady Bezpieczeństwa NZ. Należy zwiększyć liczbę niestałych członków Rady, co pozwoli odzwierciedlić obraz współczesnego świata.

(...)Wymienione wyżej problemy nie mogą być rozwiązane przez pojedyncze państwa, bądź grupę państw. Wyraźnie to dzisiaj dostrzegamy. Potrzebne jest wspólne działanie wszystkich krajów, tych biedniejszych i tych bogatszych, tych ze Wschodu i tych z Zachodu.

(...). Aby sprostać zadaniom, jakie stoją dzisiaj przed światem, powinniśmy działać wspólnie i solidarnie".