Portale Fortel.info i Ceneo.pl przygotowały raport o najdroższych telefonach w Polsce. Pierwsze miejsca zajęły dwa telefony komórkowe Nokia za bagatela 66,699 tysiąca złotych.

Reklama

Zwycięzca, Nokia 8800 SAPPHIRE Continental, jest wysadzany 1,1 tysiącem siedmiokaratowych diamentów. Zdobili go ręcznie brytyjscy jubilerzy. Tyle samo kosztuje inny telefon Noki - srebrny N95 Continental Diamond pokryty 4,42-karatowymi kamieniami. Do telefonów dołączana jest stylowa drewniana walizka z szyfrowym zamkiem.

Zajmujący trzecie miejsce w styczniowym rankingu Vertu Ascent Ti wyraźnie odstaje od dwójki liderów. Jego cena to „jedyne” 24,9 tysiąca złotych.

Ciekawą propozycją jest plasująca się na 7. pozycji szpiegowska Nokia 6600. W telefonie, za który zapłacić trzeba 5,9 tysiąca złotych można zdefiniować tzw. numer uprzywilejowany, niewidoczny dla użytkownika. Właściciel uprzywilejowanego numeru może kontrolować SMS-y i rozmowy prowadzone z tego telefonu, a nawet używać go do podsłuchu.

Najdroższym telefonem w Polsce produkowanym seryjnie jest natomiast Nokia 8800 Carbon Arte, która dostępna jest za 3,9 tysięcy złotych.