W wywiadzie dla portalu Students.pl Julia Pitera, przyznała się, że tak jak większość jej znajomych paliła papierosy. Były to "Klubowe", które w studenckim klubie Harenda można było kupić za 4,50 zł. Zazwyczaj była jednak pilną studentką i skrzętnie robiła notatki. W 1977 roku otrzymała tytuł magistra na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Reklama

>>>Przeczytaj o studenckich czasach Julii Pitery

Na studiach nieźle radził sobie Janusz Palikot. Poseł studiował filozofię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, potem na Uniwersytecie Warszawskim. "Studiowałem filozofię, ponieważ na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim nie było matematyki, a była to jedyna uczelnia, która chciała mnie przyjąć na studia. To były czasu stanu wojennego" - mówi polityk. I dodaje, że na studiach ciągle chodził głodny, bo miał wtedy mało pieniędzy. "Sprzedawałem książki, aby kupić coś do jedzenia. W tych latach nic nie było. Jeden rodzaj chleba, jeden rodzaj sera" - opowiada.

>>>Jak Janusz Palikot wspomina swoje studia?

Joanna Mucha z Platformy Obywatelskiej, doktor ekonomii i nauczyciel akademicki, przyznaje zaś, że studia były trudne do przetrwania "fizycznie". "Dziecko, drugi kierunek. Poza tym, już wtedy angażowałam się w politykę. Do tego wszystkiego w połowie piątego roku świadomie po raz kolejny zaszłam w ciążę" - mówi Mucha. Przyznaje się, że w czasie kiedy nie karmiła, ani nie była w ciąży nałogowo paliła papierosy. "Może to niewiarygodne, ale mi się nigdy nie zdarzyło nawet spróbować trawki ani żadnego innego narkotyku"- zastrzega posłanka.

>>>O swoich studiach mówi Joanna Mucha