"Wszystkie paczki z arkuszami testów dotarły do szkół na czas. Nie zgłaszano też żadnych problemów z odtwarzaniem nagrań, które maturzyści musieli wysłuchać rozwiązując test" - powiedział wicedyrektor CKE Mirosław Sawicki. Dodał, że w latach ubiegłych szkoły lub sami maturzyści takie problemy zgłaszali.

Egzamin z angielskiego zdawało dziś blisko 360 tysięcy maturzystów. Przystąpiło do niego ponad 80 procent zdających maturę. W niektórych szkołach niemal wszyscy zdawali egzamin na poziomie rozszerzonym, bo to daje dodatkowe punkty przy naborze na studia.

Maturę z języka obcego można zadawać na dwóch poziomach: podstawowym i rozszerzonym. Ale tylko 14 procent maturzystów wybrało ten ostatni, trudniejszy.

>>> Wpadka w Koszalinie. Nie było matury

Dużo mniejszym powodzeniem niż angielski, cieszy się niemiecki. Wybrało go tylko 68 tysiecy maturzystów. Ci będą go zdawać w najbliższy czwartek.

Język rosyjski wybrało 27 tysiecy osób. Francuski, hiszpański i włoski zdaje mniej niż jeden procent abiturientów. To odpowiednio: 3,4 tysiąca osób oraz 722 i 699.

>>> Sprawdź, czy zdałbyś maturę z polskiego

Maturę w całej Polsce pisze w tym roku ponad 440 tysiecy uczniów. Sesja egzaminów pisemnych potrwa do 21 maja. Potem maturzystów czekają egzaminy ustne.