Już we wrześniu w polskich liceach i gimnazjach ma się rozpocząć akcja informacyjno-szkoleniowa dla pedagogów, przygotowana przez Kampanię Przeciw Homofobii. Stowarzyszenia katolickie protestują. Ministerstwo Edukacji Narodowej odpowiada: nie widzimy problemu.

"Od września w liceach i wybranych gimnazjach największych polskich miast planujemy rozpocząć naszą akcję szkoleniową" - mówi DZIENNIKOWI Marta Abramowicz z Kampanii Przeciw Homofobii, odpowiedzialna za szkolenia. I dodaje, że liczy na bardzo duże zainteresowanie wśród nauczycieli.

"Kiedy w 2004 roku przeprowadzaliśmy tę akcję po raz pierwszy, przeszkoliliśmy ponad 500 osób, a kwestia równouprawnienia osób homoseksualnych nie była jeszcze tak nagłośniona" - kontynuuje koordynatorka przedsięwzięcia.

Szkolenia mają zarówno przybliżyć nauczycielom wiedzę o homoseksualistach, jak i nauczyć ich rozmawiać z uczniami na te tematy.

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi wysłało do minister Katarzyny Hall list przeciwko temu pomysłowi. "Jeżeli szkoła ma być wolna od jakichkolwiek ideologii, dlaczego więc ideologia homoseksualna może być promowana w murach szkoły?" - pyta jej prezes Sławomir Olejniczak.

Jednak MEN odpowiadając na list Olejniczaka, twierdzi, że ministerstwo nie może wpływać na organizowanie szkoleń na terenie szkół, ponieważ o tym decydują wyłącznie dyrektorzy poszczególnych placówek.

Reklama