"Z przykrością i zaskoczeniem przyjęłam decyzję o kontynuacji współpracy TVN Style z panem Wojciechem Cejrowskim" - napisała w liście do dyrektora generalnego TVN S.A Piotra Waltera,Marta Abramowicz, Prezes KPH. Znany z kontrowersyjnych poglądów dziennikarz prowadzi w TVN Style program "Po mojemu - Wojciech Cejrowski".

Kampania Przeciw Homofobii przypomina w liście, że dziennikarz jest znany "z wypowiedzi o charakterze seksistowskim, ksenofobicznym, a także wyjątkowo homofobicznym" - czytamy w liście.

Cejrowski w latach 90-tych prowadził w telewizji publicznej program "W.C. Kwadrans”, w którym ostro krytykował środowiska gejowskie. "Program wzbudzał wiele kontrowersji wynikających z częstych ataków pana Cejrowskiego na osoby homoseksualne (nazywane przez pana Cejrowskiego <zboczeńcami>), mniejszości narodowe, osoby o innym niż biały kolorze skóry".

Marta Abramowicz, prezes Kampanii wytyka Cejrowskiemu cały szereg wypowiedzi antygejowskich. Wśród nich tę ze spotkania na KUL: "gejów należy wytykać palcami, bo budzą obrzydzenie".

Nie podobał się jej też apel Cejrowskiego: "Chodzi o stałe i uporczywe potępianie grzechu sodomskiego, którego oni się dopuszczają. (…) U zdrowego mężczyzny pederasta wzbudza obrzydzenie. Ale także obrzydzenie w oczach Boga. A my mamy obowiązek wytykać ich palcami, jeżeli to im uratuje duszę wieczną przed potępieniem”.

Apelujący o wyrzucenie Cejrowskiego z TVN przypominają też jego słowa z wywiadu dla "Dziennika Związkowego" z Chicago. "Dla mnie pederasta to pederasta, zboczeniec to zboczeniec, a nie tam jakaś orientacja czy preferencja. Jak tak dalej pójdzie, to na złodzieja będzie trzeba mówić: nie że kradnie, lecz że robi zakupy inaczej”.

Abramowicz w piśmie do Waltera wyraża zdziwienie z powodu współpracy telewizji z Cejrowskim. "Doceniam zaangażowanie TVN S.A. w zakresie wolności mediów, w tym mediów publicznych, którymi dzisiaj rządzi były neofaszysta, Piotr Farfał. Dlatego tolerowanie osób o takich poglądach w reprezentowanej przez Pana spółce tym bardziej budzi zdziwienie." - pisze.Reklama