Cejrowski zaczyna swą wypowiedź od pytania, które mają mu często zadawać jego fani. "Panie Wojtku, czy zrobi pan jeszcze kiedyś WC Kwadrans?". "Nie zrobi, bo gdzie ma zrobić" - odpowiada znany podróżnik. Tłumaczy wirtualnemu rozmówcy, że w telewizja w Polsce nie jest wolna, bo "istnieje urząd cenzury o nazwie Krajkowa Rada Radiofonii i Telewizji".

>>>Zobacz, jak Cejrowski mówi o cenzurze w telewizji

"Kto daje licencje urzędowo, może ją urzędowo zabrać. W związku z tym każda duża stacja się boi takiego politycznego konfliktu z Radą, który spowoduje, że Rada zamyka stację na tydzień do kontroli. Tydzień - oznacza bankructwo" - mówi Cejrowski.

>>>Cejrowski: Księża, nie siedźcie na tyłkach

Na koniec, oglądający spot może zapoznać się z pisemnym komentarzem w tej sprawie. Przeczyta, że "kierownictwo TVP podjęło decyzję o zawieszeniu programu autorstwa Wojciecha Cejrowskiego pt. <Boso przez świat>".

W ubiegłym tygodniu, Cejrowski stracił nie tylko program w TVP, ale również w radiowej Trójce, gdzie zdjęto z ramówki "Audycję podzwrotnikową". Oba programy zawieszono na czas trwania kampanii wyborczej do europarlamentu.