Tyle państwo chce wypłacić bliskim ofiar katastrofy

| Aktualizacja:

Po 250 tys. zł zadośćuczynienia dla każdego z najbliższych ofiar katastrofy smoleńskiej - taka jest propozycja ugodowa Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa dla członków rodzin - poinformował PAP w piątek prezes Prokuratorii Generalnej Marcin Dziurda.

wróć do artykułu
  • ~piler87
    (2011-01-21 15:21)
    Powinni każdemu wypłacić po minimum 10 mln PLN także tym którzy zginęli pod Mirosławcem
  • ~rysiek
    (2011-01-21 15:25)
    Za co tyle pieniędzy?. Przecież otrzymali już odszkodowania, renty i to bardzo wysokie, itp kasę. Jeszcze zadośćuczynienie. Niby za co? Bo byli "na służbie"? A jak zginie górnik w kopalni, kierowca na drodze i im też wypłaca się zadośćuczynienie? Byli zbyt biedni żeby się ubezpieczyć? To jest jawna granda!
  • ~ads
    (2011-01-21 15:25)
    Uważam że to skandal .
  • ~POdode
    (2011-01-21 15:29)
    POczuwają się ? Tylko dlaczego kosztem podatników. Tusk, Komorowski, Klich Arabski itp. z własnej kieszeni powinni bulić.
  • ~kolo-1
    (2011-01-21 15:30)
    Tanie Państwo Tusko-matołka.
  • ~opozycjonista z PiSdu
    (2011-01-21 15:31)
    każdy powinien dostać po 100mln PLN wszyscy bliscy do piątego pokolenia tych 100 zabitych przez PO co to pan Kaczyński mówił...
  • ~damian
    (2011-01-21 15:31)
    to kaczyński powinien wypłacić zadośćuczynienie
  • ~ela
    (2011-01-21 15:33)
    To Marta zgarnie jeszcze pół bańki? Chyba z naszych podatków. Ja się nie zgadzam!!!
  • ~Paranoja i Schizofrenia czyli PiS
    (2011-01-21 15:34)
    Jaka jest różnica między śmiercią w katastrofie drogowej , budowlanej , powodzi czy innej a samolotu.
    Jeżeli tylko że razem z prezydentem , premierem czy generałem to mamy dwa rodzaje obywateli.
    Bydło i "elyte".
    Tym pierwszym tylko o ile byli ubezpieczeni i z polisy plus chyba 3400 na drewnianą jesionkę i pokropek.
    Tym drugim ... do tylu nie umiem liczyć.
  • ~enita
    (2011-01-21 15:34)
    To chyba jakiś żart.Pogrzeby na koszt państwa,milionowe odszkodowania i oni śmią twierdzić że zostali pozbawieni opieki(Gosiewska).Zwykli ludzie miesiącami nie mogą doprosić się głodowej renty z ZUS dla osieroconych dzieci.Dawno nic mnie tak nie zbulwersowało.
  • ~Jasio
    (2011-01-21 15:34)
    po co po 250 tys., od razu po 50 mln. Przeca ich zmarli "służyli" narodowi, a zstępnym tych,, którzy giną na posterunku, a nie byli u koryta - po 20 tyś.
  • ~Grzegorzor
    (2011-01-21 15:37)
    A kto wypłaci oszkodowanie rodzinom tych którzy gina codziennie przez dziurawe Polskie drogi , tym którzy zgineli w wypadku autokaru w Niemczech i w wielu innych wypadkach ? Przecież to ci sami ludzie tyle ,że nie na stołkach i ich rodziny nie mogą popłakiwać przed kamerami i psioczyć na swój los. Dosyć chyba wszyscy się nachapali i dosyć ich oglądaliśmy. Czas chyba najwyższy by w końcu zacząć normalnie rządzić a nie zajmować sie przez rok katastrofą -kto jest winny a kto nie - ci ludzie nie żyją i nikt już im tego życia nie zwróci ani winni ani niewinni.
  • ~PRZESCIERADŁO
    (2011-01-21 15:40)
    tak sie tak sie tak się chowa ELYTA ,,,
  • ~Kaśka
    (2011-01-21 15:41)
    Której Gosiewskiej,w/g Kościoła , to się należy, bo już się pogubiłam .
  • ~zez
    (2011-01-21 15:41)
    pchali eis do tego samolotu to trzeba było się też ubezpieczyć na drogie a nie wyciągać rękę do państwa .Nikt im nie kazał tam lecieć
  • ~kaya
    (2011-01-21 15:42)
    No tak, kolejne zagranie Tuska, by skłócić ludzi.
  • ~podatnik
    (2011-01-21 15:42)
    POLACY OCZEKUJA INFORMACJI RZĄDU PANA DONALDA TUSKA .
    iLE JUŻ KOSZTOWAŁO BUDZET PAŃSTWA TA KATASTROFA .Ile set milonó PLN poszło z naszych podatków na wyplaty z tym zwiazanych ;dorazne zapomogi , renty specjalne , uroczystości pogrzebowe i zwiazane z tym wydatki , wudatki na prowadzenie sledztwa (przez komisje , prokurature , sejmu )iLE PIENIEDZY POSZŁO Z BUDŻETU PANSTAW PRZEZ GŁUPOTE BYLEGO JUZ , niestety - Prezydenta Lecha Kaczynskiego !
  • ~Tonino
    (2011-01-21 15:43)
    SKANDAL. Niech płacą ci którzy zapomnieli ubezpieczyć tej wycieczki , a nie my biedni podatnicy.Tak rządzony kraj niebawem pójdzie na dno.Niestety.
  • ~Paranoja i Schizofrenia czyli PiS
    (2011-01-21 15:44)
    Oddam 50 % odszkodowania za zabranie mnie na " rządowo-prezydencko-wojskową" katastrofe.
    Swoje lata mam , urządzę rodzinę.
    Co za różnica gdzie ale "pogrzebowe" do którego będą musieli dołożyć a te kwoty to jednak warto.
  • ~podatnik
    (2011-01-21 15:44)
    Za te juz wydatkowane pieniadze , a zwiazane z ta katastrofę ,ile mogło by byc utrzymanych ;szpitali , szkół , wybudowanych dróg , etc !

Może zainteresować Cię też: