W swym stanowisku używamy delikatnej formy: "poddanie tej idei pod rozwagę". Zdajemy sobie bowiem doskonale sprawę, że decyzja należy do rodziny śp. Prezydenta Kaczorowskiego, władz państwowych oraz kościelnych. Jesteśmy jednak przekonani, że z historycznego punktu widzenia byłoby idealnie, gdyby dwaj prezydenci RP spoczęli w jednym miejscu - tłumaczy Jerzy Bukowski, rzecznik POKiN.

Reklama

Bukowski przypomina też, że propozycję pochowania prezydenta Kaczorowskiego na Wawelu Porozumienie zgłosiło zaraz po katastrofie smoleńskiej.

Uważamy, że człowiek, który chlubnie zakończył trwającą ponad pół wieku misję legalnych, konstytucyjnych władz Polski, spełnianą przez nie na obczyźnie w bezkompromisowej walce z dwoma największymi ludobójczymi totalitaryzmami XX wieku i zginął w służbie niepodległej Rzeczypospolitej, oddawszy jej całe swoje życie, zasługuje na uhonorowanie go pochówkiem w tej samej krypcie, w której spoczęła prezydencka para Lecha i Marii Kaczyńskich - napisali kombatanci w swym stanowisku.