24:00 No cóż, tym razem się (nie) udało. Ale, jak głosi plotka, w grudniu skończył się kalendarz Majów, od stycznia zaczyna obowiązywać kalendarz Czerwców. W Polsce - jak obiecywał gen. Koziej - końca świata nie było. Co bardziej rozczarowani mogą jeszcze patrzeć za Ocean. Dobranoc! Od jutra dni będą dłuższe :)

Reklama

23:15 Czy wiecie, że jeśli dziś skończyłby się świat, to:

- Legia jako lider tabeli Ekstraklasy będzie ostatnim mistrzem Polski

- Polacy pozostawią 38 miliardów złotych długów

- miliony karpi zostało odłowionych bez sensu

Reklama

Ale przynajmniej bezrobocie nie zdążyłoby przekroczyć 13 procent.

22:39 A zwróciliście uwagę, że we wszelkich wizualizacjach końca świata, wśród niszczonych miast i budynków, zawsze, ale to zawsze, przewija się ONA?

Media

Dlatego my, na przekór, mamy Wieżę Eiffla ;)

21:51: To może być koniec świata dla fanów Realu Madryt. Zdaniem Jose Mourinho w tym roku nie będzie żadnych transferowych szaleństw, do których madrycki klub zdążył przyzwyczaić swych kibiców.

>>>Real nie chce nowych piłkarzy

20:45 Dzień powoli zbliża się do końca, a apokalipsy jak nie było tak nie ma. Jest za to Mikołaj. I to na dachu kolejki linowej. Tak się Rio de Janeiro szykuje do świąt.

PAP/EPA / Antonio Lacerda

19:52 Tymczasem mieszkańcom Wielkiej Brytanii wcale do śmiechu nie jest. Potężne deszcze spadają na kraj. Władze ogłosiły 400 alarmów przeciwpowodziowych. Pod wodą jest też centrum Yorku.

>>>Centrum Yorku pod wodą

18:38 To może być koniec LOT-u. Drugi Dreamliner też uziemiony - tym razem przez sygnalizację usterki. Proponujemy, by zmienić nazwę maszyny na Nightmareliner.

>>>Drugi Dreamliner uziemiony

Reklama

18:18 Internauci są zdegustowani brakiem końca świata. Sieć zalewają kolejne memy obrażonych ludzi, którzy rano będą musieli zacząć świąteczne porządki

Facebook

17:27 Czy to początek końca, a Majowie potrafili przewidzieć sytuację na polskich torach? To, co dzieje się na warszawskich dworcach to istna apokalipsa - większość pociągów nie kursuje, a reszta ma gigantyczne opóźnienia.
>>>Kolejowy paraliż w Warszawie

16:35 U stóp góry Bugarach (czy góra ma stopy???), na której będzie można przetrwać dzisiejszą apokalipsę, ponoć pojawili się kosmici. Zresztą, zobaczcie sami:

15:53 Przeżuwając nasz ostatni posiłek, zastanawiamy się, jakie będzie ostatnie słowo, wypowiedziane przez każdego z mieszkańców Ziemi. I przypomniał nam się taki oto rysunek (wersja soft):

Media

15:10 W sprawie końca świata głos zabrała nawet Komisja Europejska. Marco Zatterin z "La Stampy" zapytał Komisję Europejską, czy przewiduje zagładę a także, czy ma plan awaryjny w razie gdyby Majowie mieli rację - pisze "Daily Telegraph". Odpowiedź była krótka: Nie zajęliśmy się tym.

Shutterstock

15:03 Tak, tak, wiemy - koniec świata to asteroida i wulkany. Ale niektórzy pozostają w awangardzie i z okazji końca świata wierzą w inwazję zombie. I oto piosenka z dedykacją dla nich :)

http://www.youtube.com/watch?v=pXkrR4_Q-6Q

14:47 Słuszne pytanie padło z ust jednego z dziennikarzy na Twitterze: Dlaczego koniec świata zaczyna się od awarii bankomatów, a nie fotoradarów???

14:17 Końca świata nie będzie, przynajmniej w Polsce. Nie przewiduje go bowiem Biuro Bezpieczeństwa Narodowego. Wczoraj jego szef gen. Stanisław Koziej przyznał w radiu RMF, że BBN co prawda rozważało stworzenie programu prognozowania na wszelki wypadek, ale zrezygnowało. I teraz oficjalne stanowisko jest takie:

Newspix / JACEK HEROK

Jeżeli idzie o koniec świata, może w jakimś końcu świata, będzie koniec świata. Nie wiem. W każdym razie w Polsce nie będzie.

W końcu miano Zielonej Wyspy zobowiązuje.

13: 58 Wciąż wypatrujemy asteroidy. Tu oficjalna wersja tego, co ma się wydarzyć, jak już nadleci:

http://www.youtube.com/watch?v=BDO5oNFBGQ4

Swoją drogą zastrzeżenie "wersja oficjalna" od razu każe zadać pytanie: a jaka jest wersja nieoficjalna???...

13:07 Warszawa, minus 12 stopni Celsjusza. Zimno nam od samego patrzenia. Ale może to jakaś strategia na to nadchodzące dziś globalne zlodowacenie?

Newspix / FOT. LUKASZ KIEJNOWSKINEWSPIX.PL

12:20 Zaglądamy do Afryki, może tam już kończy się świat? Zobaczcie, jak pięknie zaczynał się TEN dzień na południowym krańcu kontynentu...

Może to jednak coś oznacza?...

12:02 PAP: Diego Maradona prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie objęcia funkcji selekcjonera reprezentacji Iraku. W Iraku podobno bardzo się cieszą. Brzmi jak koniec świata, albo przynajmniej Prima Aprilis.

AP / Hassan Ammar

11:36 Awaria w banku Millennium. Kto się wybrał na zakupy, może mieć kłopot. Kartą nie zapłaci. Zastanawiamy się, czy to zadziałało kosmiczne promieniowanie, czy niewidzialne tsunami magnetyczne.

11:07 Podległe służby wykluczyły koniec świata - uspokaja na Twitterze Tomasz Siemoniak. Uspokaja Jarosława Kuźniara

Twitter

10:47 Swoją wizję końca świata prezentuje fanpage Ja Panu Nie Przerywałem

Facebook

10:35 A Janusz Palikot filozoficznie: Już na samym początku naszej cywilizacji w starożytnej Grecji dobitnie uchwycił te trudność Parmenides pisząc: „byt jest, niebytu nie ma”. Do istoty życia należy nie istnienie. Dlatego w dzień końca świata wszystko jest tak samo! No to jak, koniec jest czy go nie ma?

9:51 Pobożne życzenia ministra finansów:)

Inne

9:34 Czy tvn24 przeprowadzi bezpośrednia relacje z braku końca swiata? Raz już zrobili calodziennego lajfa z...nieskoczenia Felixa - złośliwy ten Marek Migalski jest. A tak poza tym jakaś plaga z tymi literówkami. Majowie nic o tym nie pisali?

Newspix / KRZYSZTOF BURSKI

9:11 Rzecznik rządu Paweł Graś wita się na Twitterze: Dzień dobry. Końca świata nie będzie, przynajmniej dzisiaj.

Odetchnęliśmy. Rząd nie zaplanował na dziś apokalipsy.

9:02 Publicysta Tomasz Terlikowski uspokaja:

Końcem świata według Majów to bym się za bardzo nie przejmował. Ale końcem własnego życia, który może przyjść w każdeh chwili to już tam - napisał na Twitterze.

Trochę zaczynamy obawiać się o redaktora Terlikowskiego. A zwłaszcza o jego zmrożone palce, którymi popełnia literówki. W sumie dobrze, że nie ortografy, bo to byłby prawdziwy koniec świata!

9:00 Skoro jest góra, na której da się przeżyć apokalipsę...

... to optymalny scenariusz na dziś jest następujący: zalogować się na górze Pic de Bugarach, podłączyć się do sieci i postawić cały majątek na to, że wydarzy się koniec świata. Dobrze płacą >>>

Pozostaje tylko liczyć, że wszystko się uda.

8:26 A lider ludowców jest szczerze zawiedziony... żona ta sama...

Shutterstock

Konca świata nie ma: Bieguny mi sie nie odwróciły, Żona ta sama . Dzieci jakby też .Co też Ci Majowie nie wymyśl... - "zaćwierkał" o poranku Janusz Piechociński. Ale trochę się niepokoimy, bo nie dokończył zdania.

8:20 W TVN24 uczą języka Majów. Obowiązkowa lekcja dla polityków, bo z pewnością nie ma w nim elementów mowy nienawiści.

8:18 Każdy ma swoją wizję tych ostatnich chwil ludzkości. Koniec świata, czyli PiS już nie porządzi ;) - ogłasza z optymizmem poseł Jan Bury z PSL.

8:11 Koniec świata!!! Andrzej Stankiewicz ma na sobie koszulkę ze smokiem zamiast koszuli i krawata. Pierwszy raz go widzę w takim stroju - pisze o redaktorze "Wprost" Łukasz Warzecha z "Faktu".

8:00 Od rana przed pewną górą gromadzą się tłumy. Podobno tylko oni mają przetrwać!

7:34 Z użytkownikami Twittera wita się Lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Wita się, bo póki co ma jeszcze taką możliwość. Świat się jeszcze nie skończył: Good morning. Apparently world has not finished and Chopin Airport operates as usual :-))). In Warsaw -13°C, wind E 16km/h, no snowfall.

07:49 Aha, gdybyście nie pamiętali, to przypominamy. Wszystko zaczęło się tutaj >>>

7:00 Dziś, o godzinie 21, wybuchnie III wojna światowa. Rozpocznie ją błaha z pozoru prowokacja, skończy się na apokalipsie z pomocą broni atomowej, biologicznej i chemicznej. Za sześć lat Europa będzie przypominać pustynię, na której żyją jedynie nieliczni ocaleńcy. To dopiero początek - tak miało być 10 listopada 2010 roku. Zobacz więcej >>>

dziennik.pl

A na czym się skończyło? Zobacz >>>

6:49 Europoseł Jacek Protasiewicz obudził się cały i zdrowy. Nic dziwnego, że z tej radości "zaćwierkał" - Meldunek z Brukseli: Na zachodzie bez zmian. Końca nie widać ale tu jeszcze zmrok wiec następne info o świcie!

6:29 Redaktor Kuźniar w TVN24 stale pokpiwa z powodu końca świata. Oby nie musiał połykać własnego języka. I nie do końca wierzymy Ministrowi Obrony Narodowej, który na Twitterze bladym świtem zapewnia: podległe służby wykluczyły koniec świata:).

6:00 Witamy w ostatnim dniu życia Ziemi. Wypatrujemy asteroidy. Na razie się nie pojawiła. Może choć dreamliner przeleci…

Inne

A przy okazji prognoza pogody na dziś:

Przed nami najkrótszy dzień w roku. Ostatni?