Dziennik Gazeta Prawana logo

Po pożarze jedenaście rodzin bez dachu nad głową

25 marca 2013, 17:54
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Gaśnica
Gaśnica/Shutterstock
Jedenaście rodzin z Trąbek w powiecie garwolińskim na Mazowszu zostało bez dachu nad głową. To skutek pożaru budynku wielorodzinnego, który wybuchł w nocy z soboty na niedzielę. O zdarzeniu IAR informowała wczoraj.

Pogorzelcy, których odwiedził dziś reporter Informacyjnej Agencji Radiowej, ciągle nie mogą otrząsnąć się z szoku po wydarzeniach, sprzed nieco ponad doby.

Większość z nich znalazła tymczasowe schronienie u rodziny lub znajomych. Dwie najliczniejsze rodziny mieszkają obecnie w sali gimnastycznej przy szkole w Trąbkach. Tam też mają zapewniony codzienny, ciepły posiłek. Jak mówią, na szczęście ich dobytek nie uległ zniszczeniu, ale najgorsza jest w tej chwili niepewność dotycząca tego, gdzie będą mieszkać w przyszłości. Święta spędzą zapewne u bliskich, ale mają świadomość, że liczące 6 czy 8 osób rodziny nie będą mogły zamieszkać tam na stałe.

Budynek, w którym wybuchł pożar, wyłączył z dalszego użytkowania inspektor nadzoru budowlanego. Jego właścicielem jest prywatna osoba, więc ani mieszkańcy, ani samorząd nie mają możliwości jego odbudowy. Burmistrz miasta i gminy Pilawa Albina Łubian przyznaje, w rozmowie z IAR, że gmina nie posiada własnych lokali socjalnych. Zapewnia jednocześnie, że nikt z poszkodowanych w pożarze nie zostanie pozostawiony bez opieki. - powiedziała burmistrz Pilawy. „Mam nadzieję, że w najbliższym czasie przynajmniej część najbardziej potrzebujących rodzin dostanie lokale zastępcze” - dodała.

W wyniku pożaru w Trąbkach zginął 62-letni mężczyzna. Drugi, z poparzeniami, trafił do szpitala.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj