Na razie jest to sześć wniosków od bliskich dwóch osób, które zginęły w smoleńskiej katastrofie - podaje TOK FM. Wnioski trafiły właśnie do MON, a resort zgodnie z procedurą przekaże je do rozpatrzenia Prokuratorii Generalnej.
Tymczasem w warszawskim sądzie jest już ponad 60 takich wniosków z wezwaniem do zapłaty odszkodowań. To miałaby być rekompensata za nieubezpieczenie tupolewa przez MON.
Rodziny smoleńskie argumentują, że w wyniku utarty bliskich znacząco pogorszyła się ich sytuacja materialna. RMF FM podawało w ubiegłym tygodniu, że niektóre rodziny domagają się od resortu obrony nawet po półtora miliona złotych.
Dotychczas rodziny otrzymywały na osobę po 250 tysięcy złotych zadośćuczynienia. Odebrało je 270 członków rodzin.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło Media
Powiązane