Tuż przed katastrofą... Rekonstrukcja ostatnich chwil lotu tupolewa. NOWE FAKTY

| Aktualizacja:

Jest nowa naukowa rekonstrukcja ostatnich chwil przed katastrofą prezydenckiego tupolewa w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku. Opublikował ją na swojej stronie internetowej zespół rządowy kierowany przez Macieja Laska.

wróć do artykułu
 • ~smlenska mgła
  (2014-01-17 15:11)
  RAPORT MACIAREWICZA/SAKIEWICZA/ RYDZYKA/CZARNECKIEGO.
  Tusk z Putinem wciagneli prezydenta Kaczyńskiego w pułapke. Przesuneli godzinę startu samolotu tak aby specjalne ekipy zdazyły wytworzyc sztuczną mgłę. Dla pewności, godzine przed przylotem samolotu prezydenckiego ruski IL-76 rozpylił tez nad lotniskiem hel.
  Pień i gałęzie brzozy przed lotniskiem specjalnie wzmocniono pokrywając je bezbarwnym włóknem węglowym. Ciśnieniowy wskaźnik wysokości został zdalnie przestawiony przez Ruskich z cisnienia na lotnisku na ciśnienie przelotowe 1013ha aby zmylic pilota.
  PO TYCH PRZYGOTOWANIACH RUSCY KONTROLERZY LOTU JAKBY KPIĄC SOBIE Z PREZYDENTA TWIERDZILI ŻE NIE MA WARUNKÓW DO LĄDOWANIA ! .
  Wiedzieli że bohaterski Lech mgły się nie uleknie. Nastepnie za pomoca magnesu i fałszywych komend naprowadzili samolot prezydencki na brzozę /”na kursie i ścieżce”/. Po katastrofie samolotu ruskie komando błyskawicznie znalazło sie na miejscu i zaczeło dobijac tych którzy przeżyli. Byli oni zamaskowani i krzyczeli: wot wam Katyn ! Ruskie ukrywaja dowody zbrodni zasłaniajac się tajemnica wojskową i fałszywie oskarżając prezydenta i gen. Błasika o stwarzanie po pijanemu presji na pilotów aby lądowali. Obecnie Tusk aby zatrzec slady swojego współudziału w zamachu tusko-ruskim próbuje dystansowac się od Ruskich.

  Z PiSowskim pozdrowieniem
  tow. Kaczysław
 • ~StJ
  (2014-01-17 11:55)
  Jedno w tym wszystkim jest pewne, ustalenia MAKU uragają POdstawowym prawom fizyki! W takie pierdoły to mogą uwierzyć tylko POlskie lemingi nieznajace nawet tabliczki mnożenia,a fizyka , wytrzymałość materiałów to dla nich czarna magia! Takim matołom to można wcisnąć każdy kit! Teraz należy ustalić kto wtym wszystkim "maczał palce"??KGB, WSI, i kto jeszcze?? Komu zalezało na uziemieniu oPOzycji??
 • ~Jaś
  (2014-01-17 11:24)
  Ile lat ma ten Kowaleczko i kiedy przywędrował do Polski ?
 • ~obserwator
  (2014-01-10 23:10)
  Panie Prezesie , na dzisiejszej miesięcznicy pani Fatyga , udawała ,że płacze , to skandal .Proszę wyciągnąć wnioski .Pan Brudziński szlochał dosyć głośno , natomiast Hofman rozmawiał z jakim osobnikiem ,[ może o ptaszkach ? ]
 • ~Joe Alex
  (2014-01-10 22:50)
  Motto: Antek, dzwoni Władimir Putin, to już koniec jałowych dywagacji.
  Wyjaśniłem katastrofę smoleńską kilka dni po jej zaistnieniu. Po ponad trzech latach to wyjaśnienie jest jak najbardziej aktualne i będzie takim również po 10 i 100 latach. Oto mój raport, wersja 10.01. do wiadomości publicznej.
  Wiemy już ze 10 kwietnia nie było awarii samolotu, nie wybuchła bomba termobaryczna, nie było meaconingu, nie było sztucznej mgły ani rozpylanego helu, feralna brzoza nie była specjalnie zasadzona przez Stalina, nie była też złamana na 5 dni przed katastrofą przez Putina, pilot znał prawidłowe ciśnienie na Siewiernym, nie było ruskiego magnesu, nie było dobijania rannych /przy przeciążeniu 100g w momencie katastrofy nie było żywych do dobijania/. Nie stwierdzono też przestrzelenia sterów samolotu przez Ruskich ani wywrócenia przez ruskie wojsko wraku Tupolewa do góry nogami. Nie było tez 3 rzekomo ocalonych. Trotyl na wraku okazał się kolejnym kłamstwem. Wszystkie te tezy, lansowane przez pisowskie media i polityków w celu ukrycia prawdziwych przyczyn katastrofy i tumanienia ludzi, nie znalazły potwierdzenia w faktach. Był za to DURNONING. A wobec tej przypadłości medycyna jest bezradna.
  Na życzenie Lecha Kaczyńskiego, który miał kłopoty z doświadczonym pilotem TU-154, nazwał go tchórzem, i ścigał go karnie i dyscyplinarnie za niewykonywanie jego poleceń podczas lotu / lot do Gruzji w 2008r/, samolotem dowodził młody, niedoświadczony kapitan. Po incydencie gruzińskim, na wniosek Kancelarii Prezydenta RP, wprowadzono do 36 pułku TAJNĄ INSTRUKCJĘ, że decyzja odejściu na lotnisko zapasowe może zapaść tylko za zgoda głównego pasażera. Gwarantowało to prezydentowi ze będzie bez przeszkód komenderował samolotem. Lechowi Kaczyńskiemu nie byli potrzebni w jego otoczeniu fachowcy ale ludzie bierni, mierni ale wierni /BMW/, również do kierowania samolotem! Na pokładzie nie było rosyjskiego lidera-nawigatora bo zrezygnowała z jego usług strona polska wystosowując formalne pismo do Rosjan że załoga zna rosyjski język i procedury. Nieoficjalnie wiadomo ze minister Szczygło komentował ze Rusek nie będzie mu się pętał po samolocie. Z pewnością trudno tez byłoby nim manipulować. Start zaplanowano na 0600, jednak kancelaria prezydenta, aby się lepiej wyspać, przesunęła go na 0700.
  Kapitan Protasiuk początkowo odmówił startu, gdyż nie otrzymał ze stacji meteorologicznej wymaganej aktualnej prognozy pogody na obszar, ZAMKNIETEGO JUŻ OD PÓŁ ROKU,, PRYMITYWNEGO LOTNISKA POLOWEGO SMOLEŃSK PÓŁNOCNY. Ale cóż znaczy zdanie jakiegoś młodzika, choćby i kapitana samolotu wobec potęgi Lecha Kaczyńskiego i PiS? START BEZ TEJ PROGNOZY WYMUSIŁ DOWÓDCA SIŁ POWIETRZNYCH RP, PROTEGOWANY LECHA KACZYŃSKIEGO/wg klucza BMW/, GEN. BŁASIK i to on a nie dowódca samolotu zameldował prezydentowi o gotowości maszyny do startu. Ostatecznie samolot wystartował o 0727.
  W trakcie lotu, kontroler z lotniska polowego Siewiernyj DWUKROTNIE, ZUPEŁNIE JEDNOZNACZNIE POINFORMOWAŁ ZAŁOGĘ, ŻE Z POWODU GĘSTEJ MGŁY NIE MA WARUNKÓW DO LĄDOWANIA i zasugerował jej udanie się na lotnisko zapasowe. Pilot powinien niezwłocznie to uczynić. Jednak, ZGODNIE Z NOWĄ TAJNA INSTRUKCJĄ, czekał na decyzje prezydenta – głównego fachowca lotniczego na pokładzie samolotu – poinformowanego o sytuacji /pośredniczył dyr. Kazana/. W tym czasie prezydent kontaktował się z bratem Jarosławem, również wielkim ekspertem lotniczym a w dodatku sprawującym niekonstytucyjną funkcję NADPREZYDENTA. Sprawa była poważna bo początek uroczystości w Katyniu i transmisje TV zaplanowano na 0930 i miał to jednocześnie być triumfalny początek kampanii wyborczej Lecha. Z pewnością nie mogła się ona rozpocząć od lądowania na lotnisku zapasowym w Witebsku lub Mińsku u Łukaszenki.
  STRONA POLSKA ODMÓWIŁA KOMISJI MAK UDOSTĘPNIENIA ZAPISU TEJ ROZMOWY BRACI, FAKT TEJ ODMOWY JEST TEMATEM TABU W POLSKICH MEDIACH. KOMISJA MILLERA ZAŚ NIGDY NIE WYSTĄPIŁA O TEN ZAPIS.
  Jaka była decyzja prezydenta możemy wywnioskować po obecności gen. Błasika w kokpicie i po tym ze pilot podjął próbę podejścia do lądowania aby zadowolić Prezydenta, który podejrzewał, że Ruscy kłamią z ta mgłą aby ośmieszyć wyprawę Lecha Kaczyńskiego i utrudnić jego reelekcję. Zresztą co znaczy jakaś głupia ruska mgła wobec potęgi Lecha Kaczyńskiego ? Jego odwagi i niezłomnej woli ?
  Zgoda rosyjskiego kontrolera lotów obejmowała jednak tylko podejście na wysokość decyzji /100m/. Kapitan Protasiuk był jedynym członkiem załogi znającym język rosyjski i w końcowej fazie lotu był nadmiernie obciążony lądując przy niemal zerowej widzialności, prowadząc jednocześnie komunikację słowna z kontrolerem lotu na lotnisku Siewiernyj i zabawiając rozmową gen. Błasika. W rezultacie kpt. Protasiuk schodził ze zbyt dużą prędkością opadania – 8 m/s zamiast 4 m/s – a następnie nie widząc ziemi PRAWDOPODOBNIE chciał odejść na drugi krąg na automacie wciskając przycisk „odejście”. Jednak ten przycisk nie działał na lotnisku polowym bez systemu ILS o czym pilot /a także drugi pilot/ nie wiedział. Pierwszy raz w życiu podchodził do próbnego lądowania w warunkach niemal całkowitej mgły. Po co to robił ? Wiedział, ze jeśli nie podejmie tej próby, będzie ścigany karnie i dyscyplinarnie przez ekipę BMW Lecha Kaczyńskiego.
  W tym momencie samolot znajdował się na wysokości 39 m nad poziomem lotniska a nie 100 m jak fałszywie informował kapitana nawigator mający nalot na TU-154 zaledwie kilkanaście godzin (jeden lot na Haiti i z powrotem). Przyczyną tego błędu było posługiwanie się wysokościomierzem radiowym a nie barycznym. Wszystkie te kardynalne błędy załogi to wynik zaniechania z powodów politycznych /nalegali na to nasi sojusznicy i przyjaciele z USA/ szkolenia pilotów TU-154 na symulatorze w Moskwie przez stronę polska. Kłamliwie tłumaczono to oszczędnościami. Szkoda że nasi troskliwi przyjaciele z USA nie podarowali nam amerykańskiego samolotu nie zafundowali pilotom szkolenia na swoich symulatorach aby zapewnić bezpieczeństwo swoich polskich przyjaciół, którzy tak ich słuchają we wszystkim. Ale to by kosztowało a dobre rady są za darmo. Załoga z niezrozumiałych powodów ignorowała też ostrzeżenia Terrain ahead/Ziemia z przodu/ i instrukcje alarmowa /do natychmiastowego wykonania!/ Pull up !/Ciągnij w górę!/ nadawane automatycznie kilkanaście razy (!), aż do momentu katastrofy, przez system TAWS. SYSTEM TAWS SYGNALIZOWAL NIEBEZPIECZNE OBNIŻENIE PUŁAPU SAMOLOTU, O BOMBIE NIE WSPOMINAŁ. Zapewne jednak ostrzeżeń tego urządzenia nikt nigdy nie słuchał i tak było i tym razem, Niewytłumaczalne, nawigator meldował coraz niższe wysokości samolotu nad ziemią – ostatnia 20 metrów a na załodze również nie robiło to żadnego wrażenia chociaż podobno odchodziła na drugi krąg. Czyżby jednak podchodzili do lądowania jak twierdzi MAK ? Kapitan w żadnym momencie nie poinformował kontrolera lotów czy chce lądować czy odchodzić na drugi krąg. Dopiero zobaczywszy drzewa na kursie, 6 sekund przed katastrofą, kpt. Protasiuk zorientował się że coś tu nie gra i podjął gwałtowną próbę ręcznego poderwania samolotu. Było już jednak za późno. Samolot, co słychać na nagraniach, zaczął szorować kadłubem po koronach drzew /nasi eksperci od nagrań nazwali to „przesuwaniem się przedmiotów”, nie żartuję !/ i w końcu skrzydłem uderzył w brzozę.
  Kontrolerzy z Siewiernego /było ich trzech/ zdawali sobie sprawę z niebezpieczeństwa lecz nie mieli uprawnień aby zamknąć lotnisko przed zagranicznym samolotem z prezydentem na pokładzie. Kontaktowali się ze swoimi przełożonymi ale nie dostali jasnych instrukcji. Rosjanie – i ci w wieży kontrolnej i ci w Moskwie - wiedzieli, że odesłanie samolotu prezydenckiego L.Kaczyńskiego na zapasowe lotnisko, spowodowałoby skandal międzynarodowy – BOHATERSKI POLSKI PREZYDENT, KTÓREMU NIESTRASZNA MGŁA I PRYMITYWNE LOTNISKO, NIEDOPUSZCZONY NA UROCZYSTOŚCI KATYŃSKIE PRZEZ ROSJAN ! Był to zapewne scenariusz zapasowy Lecha i Jarosława Kaczyńskich, zgodnie z którym decyzja o nie lądowaniu na lotnisku Siewiernyj nie mogła wyjść ze strony samolotu. Jednak Rosjanie intuicyjnie nie wpisali się w niego. SAMI ZAŚ KACZYŃSCY NIE MIELI NAJMNIEJSZEGO POJĘCIA O ISTNIEJACYM RYZYKU. Nigdy nie nauczyli się odróżniać samolotu od taksówki a pilota od szofera. Ot, służba jaśniepaństwa po prostu.
  Generalnie zarówno załoga samolotu jak i kontrolerzy mieli do wyboru albo postępować racjonalnie i ponieść konsekwencje służbowe albo poddać się presji zadufanych w sobie ignorantów na najwyższych stanowiskach. Rezultat znamy.

  Po katastrofie prezes i dożywotni właściciel PiS, a także były już nadprezydent Jarosław Kaczynski używa wszelkich wpływów zamazać wymowę oczywistych faktów i narzucić opinii publicznej kłamliwą wersję o spisku Tuska z Putinem i męczeńskiej śmierci prezydenta. Spisek, zwłaszcza ruski, dodaje powagi i sensu tym śmierciom, a brak szkoleń załóg na rosyjskim symulatorze w Moskwie z powodu zakazu z USA, brak doświadczenia i elementarne błędy załogi dobranej wg klucza BMW, niekompetencja i bezprawne naciski polskiego prezydenta, który nie miał zielonego pojęcia na co naraża siebie i innych, ujmują tej powagi i podkreślają że śmierć tych ludzi była bezsensowna. Gra PiSu toczy sie o odwrócenie uwagi od kompromitujących braci rzeczywistych przyczyn katastrofy i o nadanie rysu heroizmu śmierci Lecha Kaczyńskiego /poległ w historycznym Katyniu, z rąk Sowietów skumanych z Tuskiem!/, co wraz z Wawelem ma położyć podwaliny jego przyszłej legendy bohatera narodowego. Jeżeli fakty na to nie pozwalają to tym gorzej dla faktów. Dobrym przykładem jest tu raport A.Maciarewicza i jego pozbieranych za oceanem pseudoekspertów, który nie ma nic wspólnego z prawdą a jest bezwstydnie propagowany przez PiS. Fałszywe zdjęcia, fałszywe symulacje, blefy i manipulacje. Obrzydliwe ? Amoralne ? Tak ! Ci ludzie nie maja nawet krzty elementarnej przyzwoitości.
  Dodajmy, że razem z prezydentem zginęło 95 innych osób, którzy byli nieświadomymi ofiarami tragicznej w skutkach szarży braci Kaczyńskich na ruską mgłę.
 • ~bodo
  (2014-01-10 11:24)
  Wnioski niech pan Lasek zatrzyma dla siebie,sa warte funta kłaków.
 • ~pisowski pisowiec
  (2014-01-09 08:40)
  "Polon" - nie doczytałeś, ignorancie, że pilot za odmowę lądowania w Tbilisi został odznaczony przez Klicha. Więc mógł spodziewać się jedynie nagrody. Twoja analiza jest głupkowata jak nie przymierzając autor.
 • ~Zippo.
  (2014-01-06 18:10)
  Tylko wyjątkowo pozbawiony wyobraźni leming jest w stanie uwierzyć że licha brzoza była w stanie urwać skrzydło ponad czterdziestotonowego samolotu a ten zdążył jeszcze zrobić fikołka i rozpaść się na milion części. Natomiast nie wiem jak nazwać ludzi którzy nadal wierzą ekipie która zapewniała że całe miejsce katastrofy zostało przekopane na głębokość pół metra, polscy lekarze byli obecni przy sekcji i identyfikacji zwłok i wiele innych bzdur. Naiwniacy, idioci? Jednego jetem pewien bo widziałem to na codzień w telewizji i prasie - ten rząd najbezczelniej mataczył na każdym etapie śledztwa. Na szczęście Polska jest większym krajem w środu Europy i takie szwindle po prostu nie przejdą. Tusk i jego bandycka szajka ma przerąbane do końca swojego marnego żywota. Jestem pewien że spotka ich w końcu sąd i sprawiedliwy wyrok. Za dużo ludzi widziało za dużo rzeczy. A pomyślcie co będzie jak wreszcie Polska oficjalnie zwróci się do USA o dane z ich wywiadu czy monitoringu satelitarnego.
 • ~na POhybel Przestępczej Organizacji
  (2014-01-06 12:27)
  Ta niby naukowa rekonstrukcja ostatnich chwil lotu Tu-154 M nr 101, nie jest nawet funta kłaków warta!

  Agent wpływu (nie zdradzę jakiego ościennego kraju) niejaki Grigorij Kowalieczko oparł się na zmanipulowanych lub fałszywych danych wejściowych (do obliczeń siły nośnej tupolewa).

  Okazało się, że prof. Kowalieczko w zaproponowanych założeniach popełnił podstawowe, rażące błędy w oszacowaniu powierzchni oderwanej końcówki skrzydła tupolewa co w oczywisty sposób rzutuje na obliczenia siły nośnej tego elementu, zatem... jego wypociny i fałszywy wniosek można spokojnie o przysłowiowy kant stołu potłuc.

  Zdaniem jednego z czołowych ekspertów ZP:
  - Przyjmując założenia dotyczące powierzchni nośnej samolotu czy urwanego fragmentu skrzydła: "Kowaleczko sugeruje, że całkowita powierzchnia nośna skrzydeł wynosi 180 mkw. Jest to wielkość obarczona znaczącym błędem przekraczającym 20 proc. Zgodnie z rosyjską literaturą przedmiotu powierzchnia samych skrzydeł z wysuniętymi klapami bez uwzględnienia slotów i statecznika poziomego wynosi 223,45 mkw. Tak znaczący błąd powinien dyskwalifikować wszystkie dalsze obliczenia, a mimo to inż. Joergensen pokazał, że nawet wówczas samolot nie był w stanie wykonać obrotu o 150 stopni"!

  Jak to możliwe, że po prawie czterech latach od smoleńskiej masakry, mając tytuł profesora, dostęp do fabrycznych danych, instrukcji Tu-154 M i na miejscu do dyspozycji (obmiaru) bliźniaczego tupolewa (Tu-154 M nr102) można aż tak, ponad 20 % zaniżyć siłę nośną samolotu (skrzydeł, stateczników, powierzchni kadłuba)?!

  Kim faktycznie jest wygrzebany PO niewczasie przez Laska "ekspert" Kowalieczko, celowo fałszujący dane wejściowe (do obliczeń) aby tylko uwiarygodnić fałszywą, oficjalną wersję smoleńskiej "katastrofy"?
 • ~do jełopa ,, dareka,, z godz 4:54
  (2014-01-06 12:23)
  ,,Polon,, ty jełopie laska i tej całej zbrodniczej mafii rządzącej ,nie wiesz co piszesz i mówisz jełopie , komu tu chcesz co kol-wiek udowodnić draństwa bydlaków rządzących, to co robili i robią dla NAS wszystkich Polaków,a wszystkie dowody są nie do zatarcia w pamięciach komputerów , to tyle zasrańcu dla twojej pamięci
 • ~Polon
  (2014-01-06 10:53)
  Gdyby tylko Klamczynski Lech mial odrobine honoru i zdrowego rozsadku i nie wyrzucil z pracy pilota, ktory ponad wlasny lek o strate pracy przedkladal procedury lotnicze...

  Ten wlasnie wyrzucony z pracy pilot nie ladowalby we mgle na nieznanym lotnisku i Lech Klamczynski zylby do dzis.
 • ~Donald Kundel.
  (2014-01-06 10:25)
  "sronia" - nie epatuj swą głupotą, to żenujące.
 • ~sonia
  (2014-01-06 09:06)
  Zastanówmy się, przed jakim wyborem stoi brat głównego pasażera tego samolotu. Albo wszelkimi środkami (nie oglądając się na fakty i prawdę) próbować zrobić z niego poległego bohatera albo przyznać że był jednym ze współwinnych za tę katastrofę i śmierć pozostałych pasażerów. Ta druga opcja to totalna kompromitacja, do której - ze zrozumiałych względów - stara się nie dopuścić.
  Tyle, że fakty są okrutne i prędzej czy później doprowadzą do tego że bezczelne łgarstwa zostaną przygwożdżone i ośmieszone. To tylko kwestia czasu, a ten dla niego też nie jest już łaskawy.
 • ~pisowski pisowiec
  (2014-01-06 07:52)
  "młotek" - Ty jednak zwykły matoł jesteś, niczego nie potrafisz zrozumieć. Przykre.
 • ~HIHIHIHIHhihihihihihhahahaha
  (2014-01-06 04:56)
  ROZUMIEM ZE Maciora ma DOWODY ABY ZAPRZECZYC RAPORTOWI MAK TZN;

  nie padly slowa "prezydent nie podjal decyzji"

  nie padly slowa " jak nie wyladujemy to mnie wykonczy"

  Błasik nie pił

  do kabiny pilotow mozna wchodzic nie przez salonke prezydencka,

  mozna przechodzic sobie w ta i spowrotem przez salonke prezydenta, jesli faktycznie nie ma innego przejscia do kabiny pilotow

  kapitan samolotu prezydenckiego lecacego do Gruzji lgal, kiedy opowiadal ze byly naciski a potem Gosiewski i Karski postawili go przed sadem wojskowym i opowiadal bajki

  BYLA SZTUCZNA MGLA

  PILOCI NIE POPEŁNILI ŻADNEGO BŁĘDU


  BEZMÓZGOWCY OCZYWIŚCIE POSUNĄ SIĘ DO KAŻDEGO KŁAMSTWA I ZAPRZECZANIA RZECZY ABSOLUTNIE OCZYWISTYCH.
 • ~rafal
  (2014-01-06 04:55)
  ciemna sekto wiec jaka przyczyna?

  1. sztuczna mgła,

  2. elektromagnes,

  3. fałszywe radiolatarnie,

  4. fałszywe APM-y,

  5. meaconing,

  6. bomba paliwowa,

  7. zestrzelenie rakietą,

  8. lądowanie na ziemi, a następnie wybuch,

  9. dobijanie rannych,

  10. bezgłośny helikopter podmieniający wrak,

  11. hel,

  12. strącenie bronią EMP,

  13. "dwa wstrząsy",

  14. pancerna brzoza,

  15. maskirowka,

  16. wybuchowa farba,

  17. bomba termobaryczna,

  18. dwa tupolewy,

  19. nie było półbeczki,

  20. była półbeczka po odłączeniu tyłu kadłuba,

  21. zdalna blokada lotek,

  22. Macierewicz: "samolot został obezwładniony na 15 metrach"

  23. Nowaczyk: "samolot rozpadł się na 36 metrach",

  24. awaria wszystkich silników,

  25. trotyl,

  26. dwa wybuchy.

  27. Macierewicz: "ekspertyza czarnych skrzynek potwierdza, że uderzenia w brzozę nie było"

  28. Trzy Tupolewy,

  29. Wybuchowa gasnica,

  30. Wybuch wielopunktowy,

  31 . Jest brzoza hip, nie ma brzozy, hophip hop hip hop
 • ~darek
  (2014-01-06 04:54)
  idioci z sekty smolenskiej nawet nie wiedza ze to byl wypadek spowodowany naciksami glupiego prezydenta i jeszcze glupszego generala
 • ~Tusk to idiota.
  (2014-01-06 02:33)
  No poco ten zamach mu byl potrzebny.
 • ~czas ucieka, kryminał czeka
  (2014-01-05 23:56)
  "Eksperci" od Millera i Laska nie wiedzą nawet, jaką powierzchnię miał urwany fragment skrzydła Tu-154M (101)!

  Zadaniowy prof. Kowaleczko podważył rzetelną opinię inż. Jorgensena i twierdzi, ze urwany na brzozie fragment skrzydła miał nie 12,9 m kw. (jak twierdzi Jorgensen) lecz 16,2 m kw. Na tej bazie dokonuje potem obliczeń, z których mu wychodzi, ze tupolew jednak był w stanie wykonać (niecałą) półbeczkę.
  Zastanawiające – skąd ten spór? Dlaczego eksperci w ogóle muszą to obliczać, a nie posługują się dokonanymi pomiarami?
  Bo... Miller z Laskiem nie wiedzą (podobnie jak z wysokością złamania pancernej brzozy), jaką powierzchnię ma urwany fragment skrzydła! Nie wiedzą, bo... po prostu go nie zmierzyli!!!

  Senatorowie PiS pytali propagandystę Laska o powierzchnię urwanej końcówki skrzydła, na co on wykrętnie podał 6 metrów, przemilczając (sic!), czy chodzi o metry bieżące, czy kwadratowe - bo nie wie!!

  To wręcz niebywałe – polska komisja państwowa wydała raport o przyczynach katastrofy, podała, że samolot urwał skrzydło na brzozie, utracił siły nośne, wykonał półbeczkę i runął – ale wydając tę opinię nie wiedziała i nadal nie wie, jaką część powierzchni nośnej skrzydła samolot utracił!

  Od chwili ujawnienia takiego (kolejnego już po "pomiarach" smoleńskiej pancernej brzozy) niechlujstwa, raport komisji Millera nie jest wart ćwierci funta kłaków!

  Europoseł Janusz Wojciechowski pyta się publicznie dra Laska:
  - jaką powierzchnię miał urwany na brzozie fragment skrzydła?
  - Kiedy i przez kogo został zmierzony?
  - Jaki był wynik pomiaru?
  - O ile urwany fragment skrzydła zmniejszył siły nośne tupolewa?
  - Czy Pan, nie będąc w Smoleńsku, to w ogóle badał, doktorze Lasek??

  Wygląda na to, że dyspozycyjny prof. Kowaleczko wyświadczył Laskowi niedźwiedzią przysługę i pogrążył zmanipulowany raport Millera; miejmy nadzieję, że tym razem ostatecznie.
 • ~motek
  (2014-01-05 23:01)
  Ląduj Abel, ląduj!