Nowe ekspertyzy prokuratury: Tupolew na pewno uderzył w brzozę

| Aktualizacja:

Prokuratura wojskowa ma nowe ekspertyzy, które zdaniem śledczych obalają teorie Antoniego Macierewicza. Z dokumentu ma wynikać, że fragmenty blachy wyciągnięte z brzozy w Smoleńsku na pewno pochodzą z prezydenckiego tupolewa.

wróć do artykułu
  • ~rewizor
    (2014-04-10 08:54)
    zeby dojsc do prawdy trzeba najpierw pozamykać prokuratorów.Oni znają kodeks karny więc wiedzą z jakiego paragrafu.
  • ~pis.s..s.s.s..s.s.s.s..s.s..s...s..s.s.ss
    (2014-04-09 21:17)
    Kacza paranoja zamachowa to brednie... Jak to jest pisiory budzić się z ręką w nocniku ?
  • ~w pis d%
    (2014-04-08 22:11)
    IDIOTYZM w sekcie pis zawsze kroczy przed rozumem. To norma jest . Im głupsze spiskowe wymysły maciory i spółki zoo tym lepiej. Kacza sekta ma prawdę w dooopie ważne że udaje się łowić matołów głosujących na oszustów.
  • ~docent z IPN
    (2014-04-06 01:58)
    .Rajmund Kaczyński był wtyczką stalinowską w powstaniu.Drugi dzień powstania skaleczył sobie paluszek otwierając konserwę TUSZONKA.Ten bohater nigdy nie utrzymywał żadnych kontaktów z AKOWCAMI,w tym oddziale nikt takiego nie znał.Przyszła żona Kaczyńskiego przed powstaniem została wywieziona za Warszawę do leśniczówki w okolicach Starachowic.To jest cała prawda o tych prawdziwych Polakach.
    .
    A mamusia Kaczynska (kalkstein) jest na liscie Wildsteina i w IBL istnieja
    uzasadnione podejrzenia (np. sprawa Najdera), ze to mogla byc istotnie "ta"
    Jadwiga Kaczynska:)))
    IPN BU 00945/548 KACZYŃSKA JADWIGA

    a tatus skolei "akowiec" w czasach, kiedy Akowcow mordowano, jawnie wykladal na tzw Akademii Smorgonskiej gdzie zasluzonym komuchom po 3 miesiacach dawano dyplomy mgr inz

    Za te zaslugi dostali piekna wille na Zoliborzu

    TA WILLA BYŁA WCZEŚNIEJ NADANA POLSKIEJ RODZINIE PO BOHATERZE Z 1920 ROKU MAJORZE Lis -Kula .Był uhonorowany przez samego marszałka Józefa Piłsudskiego za męstwo i oddanie życia w obronie Polski przed zarazą z sierpem młotem a zalewającą od wschodu Europę .
    BÓG NIE RYCHLIWY ALE SPRAWIEDLIWY .

    Może historia i zamordowani w Katyniu wystawili swój rachunek Kaczyńskim. Szkoda wszystkich tych co mieli pecha przebywać w tym samym miejscu i czasie razem z Lechem Kaczyńskim
  • ~Kartoflany paranoik
    (2014-04-06 01:57)
    Scierwo jarus, jest o czym pisac ;
    - o mamusi na liscie Wildsteina IPN BU 00945/548 KACZYŃSKA JADWIGA
    - o tatusiu matrioszce na uslugach UBkiedy Akowcow mordowano, jawnie wykladal na tzw Akademii Smorgonskiej gdzie zasluzonym komuchom po 3 miesiacach dawano dyplomy mgr inz
    - jak palil kukly protestowal kiedy Polska byla przyjmowana do Paktu Atlantyckiego I kiedy Polske opuszczala Armia Czerwona
    - jak protestowal przeciw wstapieniu Polski do UE
    - uwaza ze im gorzej dla Polski tym lepiej
    - jego przekrety finanasowe przekraczaja MILIARDY zl. (FOZZ, Srebrna, Cargo Modlin, Fundacja Solidarnosc)
    - SMIEERDZACY TCHORZ w obstawie 20 slicznych ochroniarzy za 1.5 miliona/rok
    - PARANOIK PODEJRZEWAJACY WSZEDZIE SPISKI NAWET ZAGRANICA
    - wzrost gora 160 cm w kapeluszu
    - czlonek smolenskiej sekty nienawidzacych blizniego
    - TCHORZ co pokazal w czasie przesluchan na UB I w czasie stanu wojennego
    - nie uznaje demokracji I chce ja zniszczyc
    - nie uznaje instytucji panstwowych
    - nie uznaje praw wyborczych Polakow
    - im gorzej dla POLSKI tym lepiej
    - jest oszustem wyborczym
    - przy komputerze I pianinie tylko sie fotografuje
    - ma chorobliwa fobie dotyczaca podrozy nie tylko zagranicznych, do Krakowa tez
    - nie uznaje struktur państwowych
    - zagranica byl tylko raz
    - nie podaje ręki Prezydentowi
    - lamie z upodobanjiem prawo I konstytucje I nie chodzi do sejmu, CO JEST OBOWIAZKIEM POSLA bo ma ważniejsze sprawy.
    - lekcewazy bezpieczenstwo narodowe, odmawia obecnosci w tych waznych sprawach
    - ma poglady narodowo-socjalistyczne (NAZI)
    - staruch, 67 lat
    - finanse zalatwiala mamusia
    - nigdy w zyciu nie pracowal
    - nie uprawia sportów
    - nie robi zakupow
    - nie ma prawa jazdy
    - nie ma żony
    - ale ma braki w uzebieniu przednim
    - nie wie co znaczy prawdziwa rodzina
    - pozostaje w zwiazku jedynie z kotem
    - nie zna zadnego obcego jezyka
    - nie ma konta

    - cierpi na chorobliwa manie przesladowcza
    - nie ma dumy I godnosci, bo nadal kocha Rydzyka mimo ze nazwal jego blizniaka oszustem, jego bratowa czarownica a ich dom szambem
    - manipuluje smiercia brata I po trumnach chce isc do celu
    - ZADLUZYL POLSKE O 100 MILIARDOW ZL.W CZASIE PROSPERITY
    - chce wystawic na ministra finansow z-ce komendanta powiatowej strazy pozarnej pania Szydlo

    I ON CHCE RZADZIC Polskim Wojskiem, wspolpraca z UE, POLSKA EKONOMIA I FINANSAMI???

    I on chce nam mówić jak ma wyglądać "nowoczesna polska"??? Z czym do czego??
  • ~z pisu
    (2014-04-05 15:11)
    5 dni wcześniej :)))
  • ~jozek
    (2014-04-05 13:08)
    panowie.ta.brzoza.była.zżarta.przez.hube.i.wiatr.ja.zlamal.spojrzcie.jak.sa.zadry.ze.zdrowej.strony
  • ~tt
    (2014-04-05 11:39)
    Tak się zastanawiam jakie zadanie ma w tej sytuacji prokuratura. Jedno jest pewne - chronić odpowiedzialność ekipy Donalda Tuska i ludzi z nim związanych, którzy jak dobrze pamiętam robili wszystko by nie dopuścić do wyjazdu Kaczyńskiego do Katynia.
  • ~swiry prokuratorki
    (2014-04-05 11:39)
    jooooo i rozlecial aie na na tysiace kawalkow ... a brzoza , jak to pancerna brzoza tylko sie ... zlamala ..:)
  • ~Hehehehehe....
    (2014-04-05 10:58)
    Ta brzoza musiała mieć chyba z 50 metrów. Wieeeelka była.
  • ~mygh
    (2014-04-05 07:04)
    No i POpuściłem...
  • ~furioso
    (2014-04-04 23:20)
    Normalnie gdyby wybuchła wojna z Rosją, to mając w ręku kałacha najpierw bym R-O-Z-P-I-E-R-D-O-L-I-Ł tych debili co w brzozę betonową wierzą oraz wyborców platformianych oszustów. Dopiero potem na ruska bym poszedł. Najpierw trzeba wyrwać chwasty na własnym podwórku.
  • ~mygh
    (2014-04-04 21:59)
    Pisdzielcy z...li sie w majty i udaja ,ze to nie oni i od nich capi
  • ~S m o l e ń s k i ŁĄCZNIK
    (2014-04-04 21:39)
    . od czasu z a b ó j s t w a POLSKIEJ elity patriotycznej z pierwszym po II wojnie światowej POLSKIM Prezydentem śp prof Lechem Kaczyńskim na czele w dniu 10-04-2010 POd Smoleńskiem nasiliła się kampania nienawiści wobec PiS oraz Patriotycznie (normalnie) myślących i czującyh POLAKÓW ...fora internetowe zagęszczone zostały przez antyPOLSKIE wpisy sowieckiej agentury w POLSCE (około 40 000 aktywnie działających w życiu publicznym Rzeczypospolitej bardziej lub mniej wrogo nastawionych do POLSKI i POLAKÓW bolszewickch ży dokomunistów w rozmowach atakuje w sposób otwarty lub zakamuflowany jedyna siłe która jest w stanie obronić POLSKĘ przed unicestwieniem a mianowicie ataki wymierzone w PiS oraz w Osobe Pana dr Jarosława Kaczyńskiego przybieraja dziwnym zrządzeniem zawsze na sile gdy sowiecko- ż y dokomunistyczna PO-lskojęzyczna m a f i a ŻŁOdziei bandytów i prymitywnych gangsterów z miesiąca na miesiąc z tygodnia na tydzień traci punkt po punkcie w sondażach przedwyborczych a jej szef szefów RYŻYantyPOLSKI bezrefleksyjny zakapior zwany przez me(N)dia i przez siebie samego premierem mojej Ojczyzny z każda wyPOwiedzia przed kamerami w coraz większym stopniu daje do zrozumienia mojemu Narodowi jak bardzo zakpił z jej -POLSKI -Obywateli oddając mordercom z Kremla mozliwość przetrzymywania Naszego POLAKÓW samolotu w którym został zabity Prezydent oraz 95 osób w wiekszości Patriotów Rzeczypospolitej
  • ~S O L I D A R U C H
    (2014-04-04 21:36)
    hmmmm... ...gdy w kwietniu 2010 w trumnach wracały od RUSKICH spod Smoleńska ciała zabitych POLAKÓW Patriotów a na płycie lotniska Okecie PO-lski FLIP & PO-lski FLAP nie bacząc na powagę chwili i rozpacz stojących obok rodzin zabitych tam POLAKÓW raczyli l e m i n g o w a t y elektorat PO-lskojęzyczny rechocząc przy tym jak nigdzie na świecie się nie zdarza w takich dramatycznych okolicznościach dykteryjkami w stylu "...chyba snajper musiał być ślepy" ...lub..."..następnym razem może Prezydent gdzieś poleci ..." ...lub ..."...nie ma krzesła dla Prezydenta i niech mi sie On nie wpycha do samolotu"...to mam nieodparte wrażenie że ci dwaj mają moralność na niższym PO-ziomie od co dokonali tej zbrodni
  • ~emeryt 5
    (2014-04-04 21:22)
    Nie wiem, czy był zamach, czy nie. Rozumiem jednak dlaczego samolot mógł rozpaść się na tyle części. Gdyby piloci pogodzili się z tym ,że nie wylądują na lotnisku i próbowali miękko posadzić samolot na przylegającym terenie, to na pewno większość pasażerów przeżyłaby tę katastrofę. Natomiast piloci do ostatniej chwili chcieli ratować samolot zwiększając prędkość i próbując wznieść się po uderzeniu w brzozę. W chwili zderzenia z ziemią samolot miał prędkość około 270 km / h, co przy wadze ok. 90 ton daje olbrzymią energię kinetyczną, którą można policzyć stosując wzory z fizyki na poziomie dawnej szkoły podstawowej. Nie rozumiem dlaczego Kancelaria Prezydenta zgodziła się na tak fatalne lotnisko w Smoleńsku ? Dlaczego nikt wcześniej nie pomyślał, że Pan Prezydent udaje się do kraju, w którym nie darzą Go sympatią i mogą zrobić mu krzywdę, więc należało wybrać międzynarodowe , cywilne lotnisko w Moskwie, a stamtąd dojechać samochodami ? Dlaczego wszystkich najważniejszych dowódców wojskowych wsadzono do jednego samolotu ? Kto wpadł na taki pomysł ? Nie jestem zwolennikiem PIS-u ani PO, lecz chciałbym, żeby niezależna międzynarodowa komisja wyjaśniła rzetelnie przyczyny tej katastrofy, w której zginął mój Prezydent i 95 wybitnych Polaków.
  • ~Robnad
    (2014-04-04 21:09)
    Smoleński Łącznik2014-04-04 20:42

    gląbie. nie została obcięta, tylko złamana i to pod kątem 90 stopni do kierunku lotu, a na takie cuda prawa fizyki są obojętne nawet w POkemonii.
    póżniej, jak już sobie urwał parę metrów skrzydła, to mimio wszystko zdąrzył się jeszcze unieść na tyle by odwrócic się na plecy?
    sprawdż sobie długość skrzydła, średnicę kadłuba, miejsce mocowania, wysokość nad ziemią i nie bredź. nie mówiąc, że rozleciał sie tak, jakby gruchnął w ziemię z wysokości 10 km, na beton, a nie leciał pod małym kątem i spadł na amortyzujący teren. owszem, mógłby się przełamać, urwać sobie skrzydła po kolejnych uderzeniach w drzewa, ale by został. on sie rozleciał w powietrzu, i nic tego nie zmieni. nawet jak sobie prokuratura cały las odleje, a ty może kończysz jakąś szkołę.
  • ~obserwer_1
    (2014-04-04 21:08)
    na pewno to cymbał tusk jest rudy a teraz dodatkowo łysy
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-04-04 21:01)
    Nienawidzę Polaków, aż POpuściłem!
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-04-04 21:00)
    Hmm niestety,
    Antek macierewicz.. nie ma problemów z odróznianiem dobra od zla , to jest cyniczna szuja
    dzialajaca na polecenie drugiej szui Jarka , oni specjalnie matacza
    i oszukuja zeby tylko odpowiedzialny za to ladowanie (Jarek) uniknal
    odpowiedzialnosci , a ból i cierpienie rodzin to dla nich bzdet

    Panstwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych po katastrofie w Mieroslawcu nakazala by 1 samolotem nie podrózowalo kilku najwazniejszych generalów .
    Minister chcial zdymisjonowac Blasika
    Kaczynski zaprotestowal
    Wszyscy czuli sie bezkarni
    Wiec Antek tanczy z BRZOZA