Nowe ekspertyzy prokuratury: Tupolew na pewno uderzył w brzozę

| Aktualizacja:

Prokuratura wojskowa ma nowe ekspertyzy, które zdaniem śledczych obalają teorie Antoniego Macierewicza. Z dokumentu ma wynikać, że fragmenty blachy wyciągnięte z brzozy w Smoleńsku na pewno pochodzą z prezydenckiego tupolewa.

wróć do artykułu
  • ~mygh
    (2014-04-05 07:04)
    No i POpuściłem...
  • ~@edi2014-04-04 18:32
    (2014-04-04 18:44)
    "Profesor Binienda odowodnił w symulacji komputerowe,j że samolot nie miał kontaktu z brzozą bo przeleciał nad nią w odległości kilkudziesięciu metrów. " - ale udowodnił! Tylko nie chce pokazać pliku wsadowego. Wymiary elementów skrzydła ocenił na oko. A oba przecięte końce brzozy gną sie pod kątem bliskim 90 stopni inie pękają.

    Kazdy może przygotować taką symulację aby na wyjściu otrzymać co sie chce.

    G...o weszło - g...o wyszło
  • ~prof Maryniak
    (2014-04-04 19:15)
    Według prof. Jerzego Maryniaka ze Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, który pracował w komisjach badających przyczyny największych katastrof w dziejach polskiego lotnictwa (samolotu Mikołaj Kopernik w 1980 r. i Kościuszko w 1987 r.), ocen Jarosława Kaczyńskiego "nie można brać na poważnie, bo dyktuje je bieżąca polityka". - Kiedy samolot znalazł się w położeniu plecowym nie było już mowy o "małej skali zniszczeń". Ubolewam, że osoby, które najwięcej mówią o katastrofie, najmniej znają się na ich temacie. Tak jest w tym przypadku. Nie będę rozwodził się nad tymi głupotami - denerwuje się profesor.
  • ~muś
    (2014-04-04 19:14)
    najpierw uderzenie, a potem wybuch

    „Po kilku minutach usłyszeliśmy charakterystyczne gwiżdżące brzmienie silników tupolewa, typowe dla zmniejszanych obrotów przy zniżaniu. Nagle obroty wzrosły do maksymalnych, po dwóch sekundach UDERZENIE i trzy wybuchy i krótko trwający dźwięk zatrzymującego się jednego silnika a potem już cisza - miał zeznać Muś.”
  • ~bodin
    (2014-04-04 19:13)
    „Bodin najpierw usłyszał szum. Maszyna leciała dość nisko, na wysokości poniżej 10 metrów, ale równolegle do ziemi, ze wschodu na zachód, w kierunku lotniska. Słychać było, jak tupolew "forsuje silniki" (pilot zwiększył ich obroty). Samolot leciał tak nisko, że siła strug powietrza z turbin powaliła mężczyznę na ziemię, na plecy. Chwilę potem maszyna zahaczyła lewym skrzydłem o pień brzozy, która rosła na niewielkim wzniesieniu. Drzewo miało ok. 15 metrów wysokości, a samolot ściął je mniej więcej w połowie - na wysokości 7-8 metrów. [...]Nie potwierdza, by odpadł jakikolwiek fragment skrzydła, widział za to ściętą górną część drzewa, która odpadła na północ. Lekarz pobiegł za samolotem. Dopiero przed garażami, za asfaltową drogą zobaczył skrzydło z biało-czerwonym malowaniem, wiszące na drzewie.”
  • ~jaki zamach?
    (2014-04-04 19:13)
    Macierewicz:
    „A ja nie znam wszystkich faktów, okoliczności. Nie mam dowodów, że był zamach. Tak, nie wiem, ile było wybuchów”


    Andrzej Duda:
    "W rozmowie Dudy z Konradem Piaseckim nie obyło się bez tematu katastrofy smoleńskiej. – Nie wierzę w zamach – powiedział szef "Solidarności"."


    Hofman:
    "Nie wiem, nie słyszałem tej wypowiedzi. My nigdy nie powiedzieliśmy, że ktoś jest bezpośrednio winny lub odpowiedzialny. Bo póki nie ma dowodów, nie można tego bezpośrednio dowieść - odparł"

    Kurski:
    „Mówienie o zamachu szkodzi prawdzie, szkodzi Polsce i wzmacnia Rosję”


    Posłowie PiS:
    „Tyle że wszyscy oni – jak większość posłów PiS, z którymi rozmawialiśmy – nie zna raportów smoleńskiego zespołu PiS.
    W rozmowie z „Rz" sam Macierewicz przyznaje, że wielu parlamentarzystów PiS nawet nie czyta kolejnych jego publikacji. Podczas obrad – jak w minionym tygodniu – siedzą w dalszych rzędach, grzebiąc w telefonach lub tabletach.”
  • ~o sasinie
    (2014-04-04 19:10)
    "Od początku założeniem Kancelarii było, że poleci tylko jeden samolot –Tu-154, w którym razem z prezydentem polecą i generałowie, i dziennikarze. Zakładaliśmy, że jeśli będzie więcej chętnych, po prostu nie polecą. Dlatego wielu osobom, które wyraziły taką chęć, odmówiliśmy. Dziennikarzy zgłosiło się z początku tylko dwóch, ale ponieważ potem pojawiło się więcej zgłoszeń, dlatego polecieli jakiem. Nie chcieliśmy dzielić delegacji, by nie zarzucono nam, że segregujemy uczestników na lepszych i gorszych..."
    - poseł PiS Jacek Sasin.

    ”– Od współpracowników męża dowiedziałam się, że dzień przed wylotem, około godz. 17, przyszedł faks z Kancelarii Prezydenta, że generałowie razem z moim mężem, mają polecieć u boku prezydenta Lecha Kaczyńskiego Tu-154 – dodaje Ewa Błasik."
  • ~azor
    (2014-04-04 16:23)
    jezuuuuuuuuuuuuuuuu - maciereic z się zalamie - jescze nie skonczył dzisiaj z pieprezeniem o wybuchach a tu takie zaskoczenie - brzoza urwała skrzydło

    a wiec proste JAK WALNEŁO TO URWAŁO - to najświetsza prawda tak samo jak sms peteliczkiego - to też prawda
  • ~@edi2014-04-04 18:322014-04-04 18:44
    (2014-04-04 19:06)
    Każdy, kto śledzi nasze badania, wie, że w swych pracach korzystam z instrukcji eksploatacji skrzydła Tupolewa. Najprawdopodobniej istnieją bardziej dokładne rysunki techniczne tego skrzydła. Ponieważ nie mam tych rysunków, muszę stosować badania parametryczne, czyli zakładać różne grubości poszycia czy innych części, przy różnych konfiguracjach lotu samolotu. Czyli muszę wykonać wielokrotnie tę samą pracę. Jeżeli w ramach określonych parametrów nie ma zmiany zachowania skrzydła czy samolotu, to mam pewność, że zachowanie prezentowane przez symulację jest prawdziwe. Metoda ta jest szeroko stosowana w mojej dziedzinie, ale jest bardzo żmudna, czasochłonna i kosztowna.

    Dlaczego nie ma pan rysunków technicznych?

    Od mojego pierwszego wystąpienia przed Zespołem Parlamentarnym, czyli od września 2011 roku, apeluję publicznie przy każdej okazji o udostępnienie jak najdokładniejszej dokumentacji technicznej skrzydła Tupolewa. Wówczas zamiast badań parametrycznych mógłbym zrobić krótsze badania. Jednak jak do tej pory taka dokumentacja techniczna nie została mi udostępniona
  • ~@Lasek na Prymasa KK2014-04-04 18:38
    (2014-04-04 18:54)
    Gdzie to udowodnili?
    Jak to zrobili bez dostępu do dowodów? Na parówkach i puszkach po piwie?

    A co do brzozy to prof. Czachor udowodnił że ten cieszeski sie mylił, sa i inne badania to potwierdzające.

    ps. czy cieszewski był w smoleńsku i czy widzial tę brzozę?
  • ~wer
    (2014-04-04 18:52)
    a może w SEKWOJĘ?
  • ~@do PO-pierda2014-04-04 18:36
    (2014-04-04 18:47)
    A moze ty masz coś wspólnego z lotnictwem?
  • ~@edi2014-04-04 18:32
    (2014-04-04 18:46)
    A inni "eksperci" dostali inne wyniki

    1) na jakiej wysokosci lecial samolot prz brzozie, bo każdy mówi co innego:
    - 26 m (Binienda)
    - przeciął brzozę (Binienda)
    - nie zszedł nigdy ponizej 100m (Rońda)
    2) gdzie nastąpił wybuch
    - przed brzozą
    - nad brzozą
    - za brzozą
    3) ile i gdzie były bomby
    - jedna na skrzydle (Obrębski)
    - dwie w gaśnicach (Rońda)
    - jedna w kadłubie i jedna na skrzydle (Szuladziński)
    4) Jak po wybuchu zahcowywał się samolot
    - rozpadł się
    - przednia cześć leciała na grzbiecie, a tylna normalnie (Szuladziński)
    5) co się stało z teorią o fałszywych NDB, którą ZP prezentowal w Brukseli? Już nie obowiązuje?
  • ~HRABIA MONTE PISDO
    (2014-04-04 18:45)
    RAPORT MACIAREWICZA/SAKIEWICZA/ RYDZYKA/CZARNECKIEGO.
    Tusk z Putinem wciagneli prezydenta Kaczyńskiego w pułapke. Przesuneli godzinę startu samolotu tak aby specjalne ekipy zdazyły wytworzyc sztuczną mgłę. Dla pewności, godzine przed przylotem samolotu prezydenckiego ruski IL-76 rozpylił tez nad lotniskiem hel.
    Pień i gałęzie brzozy przed lotniskiem specjalnie wzmocniono pokrywając je bezbarwnym włóknem węglowym. Ciśnieniowy wskaźnik wysokości został zdalnie przestawiony przez Ruskich z cisnienia na lotnisku na ciśnienie przelotowe 1013ha aby zmylic pilota.
    PO TYCH PRZYGOTOWANIACH RUSCY KONTROLERZY LOTU JAKBY KPIĄC SOBIE Z PREZYDENTA TWIERDZILI ŻE NIE MA WARUNKÓW DO LĄDOWANIA ! .
    Wiedzieli że bohaterski Lech mgły się nie uleknie. Nastepnie za pomoca magnesu i fałszywych komend naprowadzili samolot prezydencki na brzozę /”na kursie i ścieżce”/. Po katastrofie samolotu ruskie komando błyskawicznie znalazło sie na miejscu i zaczeło dobijac tych którzy przeżyli. Byli oni zamaskowani i krzyczeli: wot wam Katyn ! Ruskie ukrywaja dowody zbrodni zasłaniajac się tajemnica wojskową i fałszywie oskarżając prezydenta i gen. Błasika o stwarzanie po pijanemu presji na pilotów aby lądowali. Obecnie Tusk aby zatrzec slady swojego współudziału w zamachu tusko-ruskim próbuje dystansowac się od Ruskich.
  • ~Tuj Chusk
    (2014-04-04 18:43)
    Stare sowieckie wzorce: komu nie podobał się komunizm musiał być psychicznie chory i lądował w psychiatryku. Dziś gdy Pan Macierewicz dotarł do prawdy o Smoleńsku przerażone Sowieckie Sługusy (SS) krzyczą: wariat !.
  • ~montażysta TVP
    (2014-04-04 19:16)
    "Sławomir Wiśniewski, montażysta TVP, który był jedną z pierwszych osób, które dotarły na miejsce katastrofy prezydenckiego samolotu [...]
    - Patrzę w mgle i widzę, że idzie samolot bardzo nisko, lewym skrzydłem prawie w dół. I normalnie przez okno usłyszałem taki straszny huk. Widać było jakby coś było niszczone, tratowane. Dwa błyski ognia, ale nie jakaś wielki wybuch jak zwykle się widzi przy katastrofach lotniczych – dodaje montażysta. - Od razu pomyślałem, rozbił się samolot. Automatycznie złapałem za kamerę, jak to typowy pracownik mediów. I biegiem przeleciałem przez te błoto i patrzę, że to polski samolot. Od razu zauważyłem czarną skrzynkę, rozwalony ogon, zniszczony silnik, kadłub, szczątki – opowiadał pracownik TVP. "
  • ~@Tuj Chusk
    (2014-04-04 18:56)
    Ty tak samo jak antek bierzecie te same prochy a te 3 prawdy to
    1/to byla katastrofa z nakazu jarka
    2/zamordowali niewinne osoby
    3/ty i antek jestescie groznymi wariatami -nalezy was odizolowac
  • ~@HRABIA MONTE PISDO2014-04-04 18:45
    (2014-04-04 18:51)
    "Rosjanie podczas technicznego przeglądu zepsuli Tupolewa, po czym przed lądowaniem Polaków rozpuścili sztuczną mgłę i podstawili drzewo. Wszystko to po to, by zebrać na uroczystościach pogrzebowych przywódców państw świata. Putin, żeby nie wzbudzać podejrzeń, wysłał z Rosji niczego nie spodziewającego się Miedwiediewa. Gdy wszyscy zbiorą się w jednym miejscu, wysadzi Wawel wraz z celebrytami i wraz z Łukaszenką przejmie władzę nad pozbawionym czołowych polityków światem. Tymczasem plany Putina przejrzał prezydent Islandii, Ólafur Ragnar Grímsson. Wypuścił on z wulkanu, który stanowi główną siłę militarną kraju, wielką chmurę pyłu i skierował ją na Polskę, by udaremnić uroczystości. Na szczęście Islandia uratowała świat..."
  • ~baca na hali
    (2014-04-04 18:42)
    A ja wierzem panu Juri Millerowi, bo ja popierom kużdego dewianta. 

    Do pana upszejmej wiadomości panie Miller, aktalnie mojim partnerem jest kozioł bo mi moja koza zdechła.
  • ~smichu warte
    (2014-04-04 18:41)
    Hello Lemingu! 
Co tam słychać u pana?? ... 
Nadal modli się pan do świętej pancernej smoleńskiej brzozy? 
Nadal 2 + 2 = 96 ? 
No i na dodatek analiza zdjęć satelitarnych (a propos czy wy wiecie co to za zwierz ten “satelita”?) .. wykazała że pancerna brzoza została złamana na 5 dni przed katastrofą!! To już jest POGROM tych wszystkich Jedynie Słusznych komuszych “komisji”. Nic dziwnego. 
Przecież wy POgłupolki macie problemy z dodawaniem, z głupim pomiarem wysokości brzozy ( o tak skomplikowanymej czynności arytmetycznej jak mnożenie już nie wspomnę) .. to o czym, wy kurka wodna, chcecie “dyskutować” z prof. Biniendą? 
..o całkach liniowych ? .. 
..o całkach powierzchniowych?.. uff czy wy gamonie wiecie co to jest całka i że takie całki istnieją? Obawiam się że nie macie najmniejszego pojęcia!! 
O różniczkach? haaaahaha! dobry kawał! .. prawda? Leming PO POdstawufce i różniczka (!!) hahahahaa!! .. Można PĘC ze śmiechu! 
No dobrze.. to było do śmichu ale teraz na POważnie.. 


    No więc..o czym wy chcecie “dyszkutować”?? 
Sądząc PO waszym POziomie - jedynym tematem na miarę waszej Jenteligencji, głomby z POdstawufki, jest f.i.u.t Hoffmana...Ale obawiam się że pana profesora Biniendę taki temat zupełnie nie interesuje! Sorry głupolki .. idźcie sobie porozmawiać na ten temat z waszym ćwokiem sPOd Żyrandola! To jest wasz poziom!!

Może zainteresować Cię też: