Po co Rosja straszy na Bałtyku? Siemoniak: Ostentacyjne działanie, żadnego rezultatu

| Aktualizacja:

"To jest takie ostentacyjne działanie, które powoduje napięcie, a nie daje żadnego dobrego rezultatu" - tak wicepremier i szef MON Tomasz Siemoniak komentował w RMF FM aktywność rosyjskich samolotów i floty na Morzu Bałtyckim.

wróć do artykułu
  • ~Tusk z Brukseli: - Damoklesem go! Damoklesem!!!
    (2014-12-20 04:10)
    Cytat z Tuska("Nocna Zmiana"):

    "POLICZMY GŁOSY!"


    Cytat z Wachowskiego ("blady świt PO Nocnej Zmianie"):

    - DONEK! BARDZO DOBRZE SIĘ SPISAŁEŚ! NAGRODA CIĘ NIE MINIE!

    ** ** **

    Wachowski do Tuska (za jakiś czas):

    - Daj Donek pyska! Idziesz do przodu jak burza!

    Cmok-cmok!

    - Gdybyś choć jeszcze tak w ping-ponga umiał grać jak Wałęsa - to przyszłość przed toba!


    Tusk do Wachowskiego:

    Ty mnie jeszcze nie znasz!
    W ping-ponga co prawda gra za mnie Graś, ale ja za to gram w piłkę, no i historię znam jak mało kto!

    Przeszłość i przyszłość!

    I pamięć mam świetną - i też działa w obie strony!

    Mogę ci już dzisiaj zacytować na przykład pewien fragment doniesienia PAP na temat mojej konferencji prasowej jako premiera z drugiej połowy 2011 roku:

    "Niestety doświadczenie, szczególnie jeśli chodzi o infrastrukturę, pokazuje, że tam gdzie szliśmy tropem tych, którzy byli przed nami, wpadaliśmy w pułapki i na mielizny.
    Tam gdzie decydowaliśmy się na przerwanie tego, co robili nasi poprzednicy, udało się (...) wyjść z tych zapaści i przeciąć czasami niczym mieczem Damoklesa tę pętlę niemożności i prawnych komplikacji"

    - No i co? Zadałem im bobu?!

    Wachowskiemu tylko szczena opadła...
    ..i wyszeptał pobladły niczym Almanzor:

    "Ty jednak, Donek, masz w sobie coś z Aleksandra Damoklesa i coś z Aleksandra Kwaśniewskiego...

    ...i gdyby nie te wszystkie węzły gordyjskie na tym sznurku do snopowiązałki, coś je w 2010 i w 2011 roku porobił - to byś sobie nie tylko z angielskim, ale nawet z peruwiańskim pismem węzełkowym całkiem nieźle (o ile zajdzie taka potrzeba - a przecież zawsze zajść może) poradził."
  • ~alfanabeta
    (2014-12-19 16:00)
    Siemoniak to nasz geniusz
  • ~Bronek
    (2014-12-20 11:36)
    Dobre określenie, POgłupy całe osiem lat tak robią.
  • ~hans
    (2014-12-19 21:19)
    Siemoniak ...twoje twarz niewinnego dziecka napewno daje poczucie pewnosci i bezpieczenstwa...ubierz jeszcze mundur marszalka i bedziemy oazą spokoju i dobrobytu...
  • ~oskar78
    (2014-12-19 19:05)
    powinna powstac superkomedia nowy stary dyktator Putin...jego smiesznosc i nieobliczalnosc jest wyryta na jego twarzy...przyjrzyjcie sie jego twarzy,,,zwykly wiesniak z botoksem na policzkach...u nas Lepper sie lepiej prezentowal
  • ~Jepałkin
    (2014-12-19 17:21)
    A co innego Rosja może całemu światu lepszego zademonstrować prócz p r ę ż e--
    n i a tak zwanych muskołów militarnych ...?! No może jeszcze straszyć wojną , bronią jądrowa ,która naprodukował swietej pamięci Związek Radziecki. Dotąd "straszyła" gazem i ropą głównie. Rosji brak takiego szefostwa państwowego,które
    zajmie się prawdziwym gospodarzeniem tego wielkiego i bogatego kraju,tej ogromnej
    przestrzeni ziemi,potrafi wykorzystać potencjal ludzki,no i pokojowo konkurować
    ze światem ( z sasiadami ). Jeszcze do tego nie dojrzeli. A cza sucieka...
  • ~kz
    (2014-12-19 17:05)
    Putin , to niech się uważnie wsłuchuje w słowa Kobaliowej - tej od wygibusów.
    Bo znowu zamiast kremu podaruje Jej jakiś Krym . I nowy kłopot będzie .
  • ~janusz
    (2014-12-19 17:00)
    A my też możemy pokazać ,zademonstrować:obracamy się tyłkiem w kierunku Kaliningradu (KRÓLEWCA) tylkiem I ściągamy spodnie...
  • ~mmm
    (2014-12-19 16:47)
    przerzucać to putin może sobie zgniłe jajka w spodniach.
  • ~okrutny
    (2014-12-19 16:43)
    Oj, ludziska, nie znencajta SIE nad panem MINISTREM.Każdy z was na jego miejscu mówił by podobnie. On, oprócz tego że mówi, to jeszcze kase liczy i czeka do pierwszego, a tu jeszcze święta idą, mikołaj przecie do dziecisków musi przyjechać z Laponii, a mikołaj biedny, trzeba go sponsorować. Takie nsame bajkin nam opowiada jak i dzieciom .
  • ~adsenior
    (2014-12-19 16:33)
    A dlaczego Holendrzy i Anglicy straszą nad Bałtykiem??
  • ~pinokio
    (2014-12-19 16:11)
    siemoniuk ty durniu rezultat byl ,podniesli swoje wyszkolenie i got boj,to jest to o czym nie masz zielonego pojecia.
  • ~tele-wic
    (2014-12-19 16:06)
    Co fachowiec, to fachowiec. Prochu nie wąchał, a jak się zna!
  • ~tow. PiSodajew
    (2014-12-19 15:54)
    Te barany z NATO łacznie z Siemoniakiem dalej nie wiedza że w ramach ćwiczeń Rosjanie przerzucili do Kaliningradu Iskandery, ustawili na pozycjach bojowych a potem zwineli z powrotem i przewiezli do Bolszoj Rasiji.
    A cała Rosja sie smieje z wywiadu satelitarnego NATO. Niezłe głaby musza tam siedzieć.
  • ~Kabaret dojazdowy
    (2014-12-19 15:44)
    Czy to nie burak ? Byle co zje byle co powie..Siemionok pamiętaj zawsze jak masz coś ważnego do powiedzenia, to najpierw sprawdź czy masz zapięty rozporek.
  • ~Zenek
    (2014-12-20 04:24)
    Kacapskie manewry to okazja do zainstalowania dodatkowych Iskanderow w Obwodzie Kaliningradzkim. Taki byl cel cwiczenia.
  • ~Dyrektor Cyrku W Budowie
    (2014-12-19 15:24)
    Po co Rosja straszy na Bałtyku? Siemoniak: Ostentacyjne działanie, żadnego rezultatu


    A co - marzy wam się rezultat po tym, jak Putin te rakiety odpali w naszym kierunku?


    Marzenia jak "Iskandery" szybują po niebie (jak nie pada)...

    Na razie nie pada!

    Na razie Putin tylko uczy je szybowania - jak swego czasu uczył żurawie!
    Ale z tygrysami Putin też lubi baraszkować!
  • ~Sufler Dyplomowany (z dyplomem WSNS-u)
    (2014-12-19 15:14)
    Dzisiejsza Polska armia to taki halabardnik w teatrze dziejów!
    A Siemoniak to sufler, który temu halabardnikowi podpowiada kwestię, której ten biedak zapomniał:

    - "Szpica"! "Szpica"! "Szpica"! - słyszysz palancie?! - "Szpica"!!!

    A halabardnik - jakby się dopiero obudził - spogląda nieprzytomnie ku górze na ostry tylny czubek halabardy i mówi z emfazą:

    - "Widzą państwo, jaką ostrą mam halabardę!?".

    Kurtyna, oklaski, halabardnik się kłania w pas, a Putin poklepuje go po dupie!
  • ~sieMONiak
    (2014-12-19 15:48)
    Siemoniak tylko dlatego został ministrem obrony narodowej - bo ma MON w nazwisku!!!

    Oj tam, oj tam!
  • ~wałwała
    (2014-12-19 15:23)
    ukr ruina dzisiaj we krwi skąpana zaczeła sie znowu rzeznia to poczatek wojny? dopierosie zaczeo asiemponiak jak zwykle o doopie mary nie???