Jak rząd okantował przedsiębiorcze matki. Głodowy zasiłek macierzyński

| Aktualizacja:

17 złotych i 77 groszy  - tyle dostaną właścicielki firm, które zdecydują się na dziecko. Przeciwko nowemu projektowi protestuje coraz więcej kobiet.

wróć do artykułu
  • ~czesc olo
    (2015-06-26 12:11)
    slusznie, dosc kombinowania
    na lewe firmy, krzaki, zalozy firme
    wpaci raz kase czy dwa, a potem zawiesi
    i ma pensje przez rok czy dwa na krzywy ryj
    i wakacje w Tunezji, bo dzieckiem zajmie sie babcia
    he,he, Jak sie ma firme wlasna, to w pracy jest sie
    caly rok i nie ma czasu na spacer z bobaskiem
    na poczatku, tylko po ustabilizowanu interesu,he,he
  • ~manipulacja, brak rzetelności informacji
    (2015-06-26 12:26)
    W tytule : "Jak rząd okantował przedsiębiorcze matki. Głodowy zasiłek macierzyński"

    w treści : " Za rządowym projektem w Sejmie zagłosowały wszystkie ugrupowania"

    Jaki gamoń dopuszcza takich manipulacji faktami?
    Wszyscy od lewa do prawa głosowali na te 17 zł !

    Czemu autor nie wyjasnia, że 17 zł będą otrzymywać przez XI i XII, od stycznia 2016 wejdą nowe przepisy wg których dostaną 1000zł?
    No chyba, że PIS ich nie wprowadzi i zrobi jak z becikowym w IV RP, przeforsowała LPR i Samoobrona, a te kłamczuchy chwaliły się wówczas, że to ich zasługa!
  • ~macgregor
    (2015-06-26 12:41)
    Oczywiście trzeba ograniczyć kułactwo, a jak wiadomo prowadzący działalność gospodarczą to prywaciarz* (pejoratywnie) kułak* badylarz* (*skreślić wedle uznania). Chyba czas wreszcie skończyć z takim myśleniem szanowna władzo. Wczoraj, czwartek, minister Kosiniak-Kamysz w TVP Info, że kobiety prowadzące działalność gospodarczą mogą przecież płacić wyższe składki ZUS, aby mieć wyższy zasiłek macierzyński. Chyba mistrz Bareja by się tego nie powstydził
  • ~widz
    (2015-06-26 13:36)
    Ten rząd to kupa h...i,idą na dno.
  • ~czesc olo
    (2015-06-26 13:41)
    a dlaczego mąż nie pojdzie na urlop ?
    ne ma ? no to PARTNER ? buahaha,
    nie ma pracy ? poznali sie na plazy,
    goraco bylo, to sie parzyli ,no i ciaza,
    wiec wymyslili interes zycia, zalozyc firme,
    pozyczyli od znajomych 6 tys, i obiecali,
    ze INWESTYCJA SIE SZYBKO ZWROCI
    wplacili skladke za 2 m-ce a potem zawiesili
    firme i przez rok zyli po pansku z zaslku !!
    po miesiacu juz zwrocili pozyczke !
    taka RENTOWNOSC FIRMY byla buahahah
    a potem wyjechali na zasilek do Anglii, tam
    ciagnac kase i odpoczywac, " zajmowac sie
    malenstwem", trzeba miec leb do intersow,nie ?
  • ~LOL!
    (2015-06-26 13:41)
    Wybory będą już na jesieni.
    Cudownie :-DD
  • ~Taka prawda.
    (2015-06-26 13:42)
    Co do becikowego to gdyby nie PIS to becikowego by nie było,taka prawda i nie wprowadzajcie ludzi w błąd.Samoobrona z LPR to tylko dogadywali się z PO.Tusk po kryjomu umawiał się z nimi aby mieszać ile się tylko da,aby rozbić koalicję,do tego był tylko zdolny.
  • ~a PO co o tym pisać ?
    (2015-06-26 13:52)
    nie prościej byłoby wymienić kogo ten rząd nie okantował ??
  • ~D.
    (2015-06-26 14:02)
    A może pomyslicie że
    1. Te wyłudzenia były z naszych pieniędzy ... płacisz podatki na zdrowie a ktoś dostaje 6 tys zasiłku na maciezyńskim bo jest sprytny ... kto kogo kantuje
    2. Dotyczy tylko osób i działalności < 2 lat przy opłatach preferencyjnych ... czytaj nic te osoby nie wpłacały w tym czasie do ZUS niemal ...

    Nie mam ochoty płacić na spryciule ... płacisz dostajesz, nie płacisz nie dostajesz. A to nie państwowe pieniądze bo takich nie ma ale Wasze ... które wolę przeznaczyć na lepsze szkoły dla swoich dzieci.

    Sztuczny problem a tak naprawde uderza w oszustów.
  • ~Oto_całe_PO
    (2015-06-26 14:02)
    1.W okresie rządów Tuska i Kopacz zadłużenie kraju zwiększyło się o 100% osiągając pułap biliona zł (tj. tysiąca miliardów!)
    2.Kiedy Francja zamierza wycofać Caracale, Polska zamierza je kupić
    3.17,77 zł zasiłku macierzyńskiego miesięcznie?! Czy rząd chce zaoszczędzić na młodych matkach prowadzących działalność?
    4.Rząd Platformy i PSL w latach 2008-14 wyprzedał majątek narodowy o łącznej wartości 58,615 mld zł
    5.Najniższa emerytura ma wzrosnąć o 5 zł, a przeciętna o 10 zł - oto propozycje rządu Platformy na 2016 r.
    6.Ten, kto ukradł 153 mld zł z OFE w celu spłaty zaciągniętych przez siebie długów, nie może wzbudzać zaufania
    7.Polski paradoks: mamy najtańszą żywność w UE, ale musimy na nią przeznaczać znacznie większą część swoich zarobków niż inne nacje
  • ~olo
    (2015-06-26 14:25)
    kto uchwalil taka ustawa o zasilku
    dla zaradnych i bezczelnych ,uchwale
    na INTERES ZYCIA, drugi sie taki nie trafi,
    co ? 2 wplaty po 5 tys. i 2 lata co miesiac
    5 tys wyplaty, buahahaha
  • ~oszukiwany od 1000 lat Polak
    (2015-06-26 14:34)
    Nie żal mi tych przedsiębiorczych cwaniar. Winni, jak zwykle, są p/osły i senatorzy.
    Przed wojną aby dostać zasiłek macierzyński należało podlegać ubezpieczeniu, przez co najmniej 1 rok. Jakiś czas tak było za komuny, a potem chyba zmniejszono do pół roku. A w czasie przemian dla bogatych otworzono furtkę ,, Kobiety, które prowadziły działalność gospodarczą mogły dostawać od ZUS zasiłek macierzyński w wysokości nawet 6 tys. zł miesięcznie przez cały rok. Wystarczyło, że raz opłaciły składkę w maksymalnej wysokości, czyli 3,7 tys. zł."
    Czyli płacąc 3,7 tys zł w jednym m-cu, dostawało się od ZUS-u 78 tys. zł. Była to furtka dla bogatych. Rencista i emeryt dostawał świadczynie od 1 tys. do 2 tys., a składki płacił latami.
    Dobrze ten legalny kant prawny określił olo z 12.11.
    Czyli bogaci mieli jeszcze więcej, a ubodzy i nie wiedzący o takiej możliwości mieli g..o.
    I tak się dzieje od 1989 r. Kiedy zrobi się porządek z agentami Rzymu? Szkoda, że tak późno to ukrócono.
  • ~demoraf
    (2015-06-26 14:40)
    Z tej nowej ustawy i powszechnego glosowania za jej przyjeciem wynika, ze cala polska klasa polityczna jest zainteresowana w wymarciu narodu polskiego.
  • ~czesc olo
    (2015-06-26 15:00)
    najpierw robi sie pieniadze
    na mieszanie, dom, samochod
    a potem robi sie dzieci, na bogate...
    a komu zalezy na produkowanie
    BIEDOTY na koszt PANSTWA ?
    ciagle na zasilkach, pomocy, bez
    pracy i dochodu, i PODATKOW !
    bo dzieciuch se chce ? dzieciuchy
    darmozjady przez 18 lat nam potrzebne ?
    niech przyjezdzaja bogaci z dziecmi
    do Polski, tu lokowac interesy, a nie ciagnac !!
    dziecioroby za cudze pieniadze, katoliki ?
  • ~Z sieci do sieci
    (2015-06-26 15:08)
    manipulacja, brak rzetelności informacji2015-06-26 12:26

    W tytule : "Jak rząd okantował przedsiębiorcze matki. Głodowy zasiłek macierzyński"

    w treści : " Za rządowym projektem w Sejmie zagłosowały wszystkie ugrupowania"

    Jaki gamoń dopuszcza takich manipulacji faktami?
    Wszyscy od lewa do prawa głosowali na te 17 zł !

    Czemu autor nie wyjasnia, że 17 zł będą otrzymywać przez XI i XII, od stycznia 2016 wejdą nowe przepisy wg których dostaną 1000zł?
    No chyba, że PIS ich nie wprowadzi i zrobi jak z becikowym w IV RP, przeforsowała LPR i Samoobrona, a te kłamczuchy chwaliły się wówczas, że to ich zasługa!
  • ~czesc olo
    (2015-06-26 15:14)
    najpierw robi sie interes
    a potem dzieci ,na bogate
    jak widac niektorzy robia interes
    na dzieciach , doja kase i zasilki
    a bogactwa brak, he,he
  • ~oskar
    (2015-06-26 16:29)
    Niektóre mądrale wypowiadające się na forum nie wiedzą nawet,że ta nowelizacja również ich dotyczy.Jak tylko(czego nikomu nie życzę)który wyląduje na L 4 to sie zorientuje o co chodzi
  • ~koniczyna
    (2015-06-26 18:17)
    Ludzie opamiętajcie się, Rząd robi Nas w ch... nie tylko chodzi o macierzyński ale również o L4, to, ze ktoś rozpoczał DG celowo mc przed porodem, ni jak sie ma do osób , które ja prowadzą rok i dłużej, skladki preferencyjne są po to aby był dla tych firm dobry start, składka chorobowa to zupełnie inna bajka każdy moze ją zwiększyć dowolnie lub obniżyć, gdzie sprawiedliwość w tym ********** kraju, Złodzieje siedza w rządzie, mało afer mamy, a matki, które chcą urodzić dziecko w tym porąbanym kraju, muszą żyć za głodowe pensje lub na utrzymaniu mężów!!!
  • ~demokracja
    (2015-06-26 18:18)
    Wybory wkrótce, Po żegnaj !!!
  • ~olo
    (2015-06-26 20:32)
    nie da sie bidule rozkrecac firmy
    i chodzic w ciazy albo rodzic,
    takich cudow nie ma, jedna ręka
    kręci zupke dla bobaska, a druga ręka
    robi kontrakt ? albo umowy czy cos ?
    he,he

Może zainteresować Cię też: